MojAndroid

Doplnené (17.6:2014): Facebook sprístupnil aplikáciu Slingshot na obchode Play. Doručovanie správ sa deje presne tým spôsobom, ako sme popisovali v texte nižšie. Odkaz na stiahnutie aplikácie nájdete nižšie, zatiaľ ju však na Slovensku nie je možné stiahnuť.

Správy o tom, že Facebook chystá konkurenta pre populárny Snapchat sa objavili už pred niekoľkými týždňami. Včera sa však existencia tejto aplikácie potvrdila tým, že najväčšia sociálna sieť na svete ju náhodne publikovala v App Store v niektorých krajinách. Aplikácia s názvom Slingshot by mohla byť pre širokú verejnosť k dispozícii už v priebehu dnešného dňa, no je možné, že jej vydanie sa ešte o niekoľko dní oneskorí. Predstavitelia Facebooku k jej nechcenému publikovaniu vydali aj prehlásenie: “Dnes sme omylom vydali Slingshot, novú aplikáciu, na ktorej pracujeme. So Slingshot, budete môcť zdieľať každodenné okamihy s mnohými ľuďmi naraz. Hotová bude už čoskoro a sme nadšení z toho, že si ju budete môcť vyskúšať.”

Zaujímavosťou je, že aplikácia sa vymyká pravidlám bežnej konverzácie. Namiesto toho, aby správy (v tomto prípade obrázky) druhej strane doručovala ihneď po ich odoslaní, tak ich zobrazí až po tom, ako druhá strana odošle správu vám. Princíp je podobný ako napríklad pri telefonovaní – Ty polož prvý, nie ty polož prvý …. . Inak by Slingshot mal ponúknuť aj bežnú formu komunikácie podobne ako Snapchat. Otázne tiež ostáva, či nebude aplikácia náhodou dostupná len pre platformu iOS, podobne ako tomu bolo napríklad pri aplikácii Paper.

sling-d sling-c sling-b

Zdroj: phonearena

17.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+