MojAndroid

Je to presne 10 rokov odvtedy, ako Skype priniesol pre bežných užívateľov možnosť uskutočňovať video hovory. Hoci podobná funkcia sa objavovala aj pred tým, až Skype ju zdokonalil natoľko, že ju začala využívať široká verejnosť. Samozrejme, nie vždy bolo všetko ružové a možno si na začiatky video hovorov nepsomínate najlepšie, najmä kvôli častým výpadkom služby či nedostatočnej rýchlosti internetového pripojenia. Dnes sú ale video hovory úplne bežné, a to dokonca aj na mobilných zariadeniach. Stačí vám smartfón alebo tablet a pripojenie k internetu a ihneď môžete vidieť a počuť kohokoľvek zo svojich blízkych.

Obľúbená služba na internetové hovory uvádza, že v priebehu posledných desiatich rokov strávili užívatelia služby dva bilióny minút uskutočňovaním video hovorov. Od pôvodného účelu video hovorov, ktorým mala byť možnosť lacno zostať v kontakte s najbližšími v prípade, že ste museli vycestovať, sa Skype dostal do najrôznejších zákutí a stal sa neoddeliteľnou súčasťou našej spoločnosti. Samozrejme, dnes má Skype konkurenciu v obrovskom množstve služieb, ktoré poskytujú bezplatné internetové video hovory, no originálna služba má stále milióny používateľov po celom svete.

Skype videospravy

V rámci osláv desiatych narodenín Skype uviedol, že už čoskoro predstaví možnosť uskutočňovať skupinové video hovory aj na mobilných zariadeniach. To by znamenalo ešte viac možností pre tých používateľov, ktorí na internetové telefonovanie využívajú najčastejšie svoj smartfón alebo tablet. Hoci na oficiálne predstavenie služby si ešte budeme musieť počkať, už teraz sa môžete zaregistrovať a požiadať o predčasné sprístupnenie služby aj na vašom účte. Stačí, keď vyplníte prihlasovacie údaje na tomto odkaze a v priebehu niekoľkých dní by vám mal prísť potvrdzujúci e-mail s informáciou o tom, že službu môžete začať testovať. My sme už o testovanie požiadali a na e-mail zatiaľ čakáme.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Skype via Android Community

14.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+