MojAndroid

Ak si dobre spomínate, možno si pamätáte na náš článok, v ktorom sme písali o existencii smartfónu, ktorý disponuje skenerom odtlačkom prstov v LCD displeji. Integrácia tohto bezpečnostného prvku do displeja bola doteraz možné iba pre OLED panely.

Umožní sa výroba skenerov odtlačkov prstov pre LCD obrazovky

Vďaka technológii nazývanej 3M, môžu výrobcovia smartfónov s obrazovkami typu LCD odteraz pre svojich zákazníkov produkovať zariadenia s integrovanou čítačkou odtlačkov prstov priamo v displeji. Zaručená má pritom byť aj minimálne taká istá bezpečnosť a rýchlosť, ako v prípade čítačiek v OLED displejoch.

redmi lcd skener odtlačkov
Čínskemu Redmi sa už podarilo vytvoriť model s integrovaným skenerom odtlačkov v LCD displeji

Najväčšou výhodou je rozhodne cena, ktorá sa drží na polovici v porovnaní so spomínanými skenermi v OLED obrazovkách. Vďačiť môžme práve technológii, ktorá dostala označenie 3M™ Near Infrared Transmission System (NITS).

3M NITS využíva mikroskopické súčasti

3M NITS využíva pokročilé, mikroskopicky tenké filmové displeje, ktoré umožňujú umiestniť optické snímače odtlačkov za LCD obrazovku. Táto novinka tak umožní začiatok výroby lacnejších displejov s momentálne najmodernejším a najpraktickejším uložením bezpečnostného prvku na rozpoznávanie biometrického údaju.

Široká škála uplatnenia

Systém nie je možné používať iba v smartfónoch, ale uplatnenie si nájde aj v tabletoch, notebookoch a všeobecne v rôznych ďalších zariadeniach, ktoré disponujú LCD obrazovkou. V praxi si majú skenery pod LCD displejmi nájsť uplatnenie napríklad v prípade zabudnutia bežného, alfanumerického hesla na prihlasovanie sa do práce, banky či ďalších iných aplikácií, ktoré ukrývajú vaše súkromné informácie.

Využitie technológie 3M NITS je samozrejme možné očakávať aj v nadchádzajúcich, lacnejších smartfónoch od spoločností po celom svete. Sme tak zvedaví, ako dlho potrvá, kým budú smartfóny s LCD displejmi a skenermi odtlačkov v nich už bežnou záležitosťou.

Nákupný poradca

Pokiaľ hľadáte nový mobil, tak by vám mohol pomôcť náš nákupný poradca. Nájdete v ňom aj výber najlepších smartfónov značky Xiaomi alebo Huawei. Pokiaľ sa rozhodujete podľa ceny, tak sme pre vás vybrali najlepšie smartfóny s cenou do 100 eurs cenou do 250 eur za cenu do 300 eur. Tiež sme v ňom vybrali najlepšie bluetooth slúchadla dostupné na našom trhu.

13.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+