MojAndroid

V segmente mobilných displejov je síce množstvo výrobcov, no len niektorí z nich vytŕčajú z radu. Ide napríklad o Samsung, ktorého SuperAMOLED jednotky patria jednoznačne k najžiadanejším, prípadne firmy ako LG či Japan Display, ktoré sa snažia neustále vyvíjať nové displeje s jemnejším rozlíšením. Veľmi dôležitým hráčom na tomto trhu je však aj Sharp. Ten vyrába displeje pre televízory, ale aj pre mobilné zariadenia. Práve pre smartfóny bude určený nový displej, ktorý Sharp označuje ako Super IGZO jednotku.

meizu-m2-note-1

Náš tip
Sharp ohlasuje 5,5″ 4K IGZO displej na rok 2016

Super IGZO displeje budú vychádzať z IGZO displejov, ktoré sa dnes nachádzajú napríklad v niektorých zariadeniach od Meizu či ZTE, no prinesú väčšie rozlíšenie a o 10-20% lepšiu spotrebu energie. Ich masová produkcia by sa mala začať na začiatku budúceho roka vo fabrike Kameyama Plant No. 2 v Mie Prefecture. Do zariadení sa tieto displeje teda dostanú zhruba v polovici budúceho roka a bude rozhodne zaujímavé sledovať, či po nich siahnu aj väčší výrobcovia alebo sa opäť budú nachádzať iba v lacnejších modeloch z Ázie. Objektívne môžeme povedať, že technológia IGZO displejov je veľmi perspektívna a technickými vlastnosťami sa môže vyrovnať v mnohých smeroch aj AMOLED displejom. Verí jej aj samotný Sharp, ktorý v roku 2020 očakáva predaje IGZO displejov na úrovni 403 miliónov dolárov.

Zdroj: AndroidAuthority

4.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+