MojAndroid

Spoločnosť Sharp predstavila vlani zaujímavé zariadenie Sharp Aquos Crystal, ktoré zaujalo verejnosť extrémne tenkými okrajmi z troch strán displeja. Odhliadnuc od tejto anomálie šlo o priemerné zariadenie, ktorého úlohou bolo skôr dokázať, čo dnešné technológie umožnia. Svoj druhý pokus už využila spoločnosť naplno a teraz predstavila novinku s označením Sharp Aquos Zeta SH-03G. Za komplikovaným označením sa skrýva veľmi zaujímavé zariadenie, ktorého minimálny rámik okolo displeja možno ani nie je najzaujímavejšou časťou zariadenia.

Vďaka tenkému rámiku je aj napriek displeju s uhlopriečkou 5,5″ zariadenie nižšie, ako napríklad Samsung Galaxy S6, ktorý ma menší displej. Rozlíšenie displeja je 1920 x 1080 pixelov a panel ponúka technológiu IGZO, ktorá sa postará o to, že pri zobrazovaní statického obsahu sa znižuje snímková frekvencia, čím sa šetrí batéria. Tá má kapacitu 3000 mAh, takže výdrž na jedno nabitie by nemala byť žiadnym problémom.

Aquos-SH-03G

Okrem toho ale ponúka zariadenie množstvo špičkového hardvéru. Procesor Snapdragon 810 je doplnený o 3 GB pamäte RAM a 32 GB vnútornej pamäte. Zaujímavý je ale aj použitý fotoaparát. Ten ponúka clonu f/1.9, rozlíšenie 13 MP, vstavanú optickú stabilizáciu obrazu a možnosť natočiť extrémne spomalené video. Pri rozlíšení 480p umožní nahrávanie videa s frekvenciou 210 fps, ktoré môže byť interpolované až na 2100 fps, čo znamená 70-násobne väčšiu frekvenciu snímok, ako pri klasickom 30 fps videu.

Medzi ďalšie prednosti zariadenia patrí vstavaný systém DTS Dolby Sound, skener odtlačkov prstov, odolnosť voči vode a zaujímavé farebné LED diódy, ktoré svietia pri počúvaní hudby, ale môžete si aj vybrať vlastné farebné kombinácie pre jednotlivé druhy upozornení. Predinštalovaným systémom je Android 5.0 Lollipop s minimálnymi úpravami, takže pôjde o naozaj zaujímavé zariadenie. Uvidíme, či sa Sharp rozhodne predávať ho aj v iných častiach sveta, alebo iba v Japonsku, pričom zatiaľ nemáme k dispozícii informácie o cene ani ďalšej dostupnosti.

Zdroj: DoCoMo via PhoneArena, GSMdome

14.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+