MojAndroid

Uhlopriečky displejov mobilných telefónov sa stále zväčšujú, čo má samozrejme za následok aj väčšie rozmery. Aspoň čiastočne sa však darí výrobcom tento nedostatok eliminovať vďaka tenším okrajom okolo displeja, ktorými sa vyznačujú napríklad niektoré modely od LG. Aj iní výrobcovia sa však okraje snažia čo najviac stenčiť a príkladom môže byť Sharp s novým modelom Aquos Crystal. Ten má tenučké okraje dokonca na troch stranách, pričom, ak by sme sa riadili umiestnením nápisu „Aquos“, tak predná kamera aj telefónny reproduktor sú vlastne pod displejom. Keďže z fotografií je zrejmé, že mikrofón sa nachádza na spodnej hrane, je celkom otázne, ako sa vlastne bude tento telefón používať pri telefonovaní.

Sharp Aquos Crystal f

Aquos Crystal nemá takmer žiadne okraje okolo svojho 5-palcového displeja, čím bezpochyby zaujme, hoci jeho hardvérové špecifikácie nie sú oslnivé. Rozlíšenie displeja je len 720p a poháňa ho procesor Snapdragon 400 (taktovaný na 1,2 GHz), ktorý nájdeme v mnohých minuloročných zariadeniach strednej triedy, ako napríklad v Motorole Moto G, HTC One Mini či Samsungu Galaxy S4 Mini. Ďalej je vybavený 1,5 GB pamäte RAM a 2040 mAh batériou. Vnútorná pamäť má však veľkosť len 8 GB a v pôvodnej správe nie je zmienka o prítomnosti slotu na pamäťovú kartu a rovnako ani o rozlíšení fotoaparátu. Rozmery telefónu sú 131 x 67 x 10 mm a hmotnosť predstavuje asi 140 gramov. Operačným systémom telefónu je Android 4.4.2.

Sharp Aquos Crystal bol predstavený práve dnes v Japonsku, pričom v USA u operátora Sprint sa začne predávať 29, augusta. O dostupnosti v Európe zatiaľ nepadla zmienka.

Sharp Aquos Crystal 20140818-0123

Telefón má aj väčšieho brata s názvom Aquos Crystal X, ktorý bude zatiaľ dostupný len v Japonsku. Vybavený je 5,5 palcovým displejom s 1080p rozlíšením, procesorom Snapdragon 801 taktovaným na 2,3 GHz, 2 GB pamäte RAM a vnútorným 32 GB úložiskom. Rozmery sú samozrejme tiež väčšie – 139 x 73 x 11 mm, kapacita batérie tiež stúpla na 2610 mAh.

Zdroj: cultofandroid.com

18.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+