MojAndroid

Sengled, spoločnosť vyrábajúca inteligentné osvetlenie,  oznámila na veľtrhu CES 2022 množstvo nových produktov. Najzaujímavejšia je určite žiarovka Smart Health Monitoring Light, ktorá meria srdcový tep. Informáciu priniesol portál TheVerge.

Nový typ žiarovky odhalí aj pád človeka v domácnosti

Sengled tiež prisľúbila svoju podporu pre nový štandard inteligentnej domácnosti Matter. Jej inteligentné žiarovky Zigbee sú už dávnejšie kompatibilné s hlasovým asistentom Alexa, Google Asistentom, Apple HomeKit a Samsung SmartThings. V marci by mala pribudnúť  aj podpora pre Google Home. Jej žiarovky s podporou Wi-Fi tiež nevyžadujú bránu, ako je tomu v prípade konkurencie.

Žiarovky tiež vynikajú vysokým indexom podania farieb, ktorý je väčšinou nad hodnotou 90 CRI, čo je viac ako to, čo štandardne ponúka konkurencia. Hodnota CRI 100 by už pritom mala ukazovať skutočnú farbu. Funkčnosť svojich žiaroviek sa teraz  výrobca rozhodol posunúť ešte ďalej modelom Smart Health Monitoring Light.

Sengled Smart Health Monitoring Light
Sengled Smart Health Monitoring Light | Zdroj: Tomsguide

Táto duálna žiarovka s podporou Wi-Fi aj Bluetooth dokáže monitorovať vaše zdravie pomocou radarovej technológie. Je navrhnutá tak, aby sledovala váš spánok a určité biometrické funkcie, ako je srdcová frekvencia alebo telesná teplota. Žiarovka môže fungovať samostatne alebo ako viacero žiaroviek prepojených cez  Bluetooth. Vďaka tomu dokonca dokáže odhaliť, že niekto v domácnosti spadol.

Môže to byť nenápadný spôsob, ako pomôcť monitorovať, či sa chorá osoba žijúca sama nezranila. Takáto osoba vďaka tomu nemusí doma nosiť smart hodinky alebo náramok, ktoré väčšinou túto funkciu plnia. Produkt je stále vo vývoji, takže nie sú známe podrobnosti ako napríklad cena. Žiarovka by sa však mala objaviť na trhu v štvrtom štvrťroku 2022.

Náš tip
Google Home reproduktory prídu o dôležitú funkciu. Americký gigant prehral súd so Sonos
7.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+