MojAndroid

Americká komisia pre medzinárodný obchod rozhodla, že Google Home reproduktory porušili päť patentov spoločnosti Sonos. Technologický gigant má teraz 60 dní na to, aby svoje zariadenia inteligentnej domácnosti dostal do súladu s rozhodnutím súdu. Bohužiaľ mu neostáva nič iné, ako obmedziť ich funkčnosť, pričom niektoré zmeny začal zavádzať už včera, informuje portál The Verge.

Ovládanie hlasitosti bude odteraz zdĺhavejšie

Hlavnou novinkou je odstránenie možnosti meniť hlasitosť pre všetky reproduktory v skupine súčasne, či už pomocou aplikácie, hlasového asistenta alebo tlačidla na zariadení. Odteraz budete musieť hlasitosť nastaviť pre každý reproduktor zvlášť. Zmena používateľov prirodzene nepotešila a jej oznámenie vyvolalo veľa negatívnych ohlasov.

Navyše, ak v skupine máte aj reproduktory od iných výrobcov, napríklad od spoločností JBL alebo Lenovo, možno ich bude potrebné aktualizovať, aby ďalej fungovali bez problémov. Google taktiež uvádza, že malá skupina používateľov bude pri nastavovaní a aktualizovaní smart produktov potrebovať aplikáciu Device Utility. V prípade potreby dostanete výzvu na jej stiahnutie a spustenie.

Google sa zoznam nevyhnutných zmien snaží držať čo najkratší

Ďalšie zmeny spoločnosť zatiaľ nepotvrdila, no nevylučuje sa, že v budúcnosti ich bude byť viac. Google v závere svojho príspevku dodáva, že bude pracovať na minimalizovaní dodatočných zmien. Pôvodne sa očakávalo, že z Google Pixel smartfónov bude v systéme Android 12 odstránená aj možnosť ovládať hlasitosť Chromecastu cez smartfón. Avšak zdá sa, že v januárovej aktualizácií sa funkcia vrátila späť.

Náš tip
Google bude prepúšťať nezaočkovaných zamestnancov

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+