MojAndroid

Najväčším rozdielom medzi operačným systémom Android a iOS je to, že používatelia systému od Googlu majú možnosť sťahovať aplikácie aj z internetových prehliadačov a neznámych stránok.

Apple zakázal sťahovanie z neznámych zdrojov kvôli nedôveryhodnosti takýchto aplikácií. Počas minulého týždňa sa k sťahovaniu aplikácií z neznámych zdrojov vyjadril generálny riaditeľ spoločnosti Google. Bližšie informácie zverejnil portál PhoneArena.

Riaditeľ Googlu neodporúča sťahovanie aplikácií z neznámych zdrojov

Spoločnosť Apple sa pravidelne stretáva s negatívnymi ohlasmi na tému sťahovania neznámych aplikácií, no blokovanie chráni používateľov pred stiahnutím vírusu. Nariadenia Európskej únie pravdepodobne aj tak prinútia riaditeľa spoločnosti k povoleniu sťahovania aplikácií z neznámych zdrojov vo všetkých 27 štátoch EÚ.

Počas minulého týždňa sa k téme vyjadril aj generálny riaditeľ spoločnosti Google, Sundar Pichai. Počas svojho prejavu venoval chvíľku aj sťahovaniu aplikácií a dodal, že používateľom neodporúča sťahovanie z neznámych zdrojov.

Obchod Google Play
Google Play

Takýmto sťahovaním si dokážu používatelia veľmi jednoducho nainštalovať do zariadenia vírus. Bolo zaznamenaných niekoľko prípadov, kedy boli majiteľovi smartfónu prostredníctvom neznámej aplikácie ukradnuté peniaze, citlivé fotografie, či informácie.

Preto určite odporúčame sťahovanie aplikácií z Google Play alebo App Store. Aj napriek dôkladným kontrolám sa však v dnešnej dobe dostanú na platformu aj aplikácie s nebezpečnými súbormi. Preto si pred inštalovaním aplikácie určite skontrolujte jej hodnotenie a ohlasy od používateľov.

Buďte o krok vpred s naším ebookom

Pri používaní smartfónu nielen s Androidom a pri používaní internetu ako takého, na vás neustále číhajú kybernetickí zločinci, ktorých záujmom je získať citlivé údaje, prípadne peniaze. Rôznych typov útokov je obrovské množstvo a vyznať sa v tom môže byť náročné.

Preto vám odporúčame stiahnuť a prečítať si náš ebook Ako byť Smart a nesadnúť na lep podvodníkom, ktorý je dostupný úplne zdarma. Nájdete v ňom cenné informácie nielen o podvodoch, ale aj návody a rady, ako sa pred nimi chrániť.

Náš tip
Tri krajiny EÚ uzavreli dohodu o regulácii umelej inteligencie

21.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+