MojAndroid

Hoci o využiteľnosti split-screen režimu na obrazovke smartfónu by sme mohli polemizovať, nikdy nie je na škodu mať takúto funkciu k dispozícii. Nikdy neviete, kedy sa vám môže hodiť a možno si na takéto používanie nakoniec aj zvyknete. Android 7.0 Nougat bol prvý, ktorý takúto funkciu natívne ponúkal, a tak je zrejmé, že ešte nie je úplne vyladená. Jednu skvelú podpornú funkciu tomuto režimu pridáva aj aplikácia Screens.

Tá umožní vytvoriť na domovských obrazovkách skratky pre aplikácie, ktoré sa potom zobrazia priamo v režime na polovičnej obrazovke. To je veľmi užitočná pomoc a urýchlenie času pri spúšťaní aplikácií v takomto režime. Okrem toho, je veľmi pravdepodobné, že v takomto režime budete používať iba niektoré konkrétne aplikácie. Vďaka tomu nebudete mať domovské obrazovky plné ikon, ktoré nepoužívate. A keď príde čas a vy budete chcieť spustiť aplikáciu v split-screen režime, môžete tak urobiť rovno a nebudete musieť najskôr spúšťať aplikáciu a potom sa ešte dodatočne prepínať do split-screen režimu.

Aplikácia je skutočne veľmi jednoduchá a k dispozícii je zadarmo. Funguje ale iba s aplikáciami, ktoré už natívne podporujú split-screen režim. A, samozrejme, funguje iba v systéme Android 7.0 Nougat a novšom. Ak radi používate split-screen režim alebo by ste chceli túto funkciu používať častejšie, určite dajte aplikácii Screens šancu.

Verzia: 6.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.0.1
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Police

3.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+