MojAndroid

Keď sa v súčasnosti rozhodujeme, v akej banke si otvoríme účet, pozeráme sa aj na to, ako nám banka uľahčí prácu s účtom a vykonávanie operácií. K tomu dnes veľmi často používame mobilnú aplikáciu, ktorú má ale každá banka inú. Aj banka Sberbank má ale vo svojej výbave šikovnú mobilnú aplikáciu Sberbank SmartBanking, ktorá zákazníkom pomôže vykonávať množstvo základných, ale aj pokročilých operácií nad svojim účtom a uľahčí im tak využívanie služieb, ktoré ponúka.

Náš tip
TÉMA | Bankové aplikácie pre Android a ich funkcie

Aplikácia pritom neponúka najmodernejší dizajn, no napriek tomu je prostredie intuitívne a dostatočne jednoduché. V základnom menu Domov máte prehľad o svojich účtoch, platobných kartách, správach od banky a kontaktoch. Po kliknutí na jednotlivé účty si môžete skontrolovať zostatky a aj obraty, ktoré boli na týchto účtoch vykonávané. Spravovať môžete aj svoje kreditné a debetné karty. Priamo z aplikácie môžete uhradiť dlžoby na kreditkách, ale aj vykonávať štandardné tuzemské a zahraničné platby.

Sberbank SmartBanking 1 Sberbank SmartBanking 2 Sberbank SmartBanking 3

Okrem toho vám aplikácia umožní snímať čiarové kódy na poštových poukazoch a aj vytvárať a používať šablóny platobných príkazov. Na tieto funkcie sa ale niektorí používatelia v recenziách v obchode Play sťažujú, a tak je možné, že nefungujú dobre na všetkých zariadeniach. Základná funkcionalita aplikácie by ale mala byť bezproblémová a od novej verzie je k dispozícii aj podpora pre zadávanie IBAN, ktorý sa stal nástupcom tradičných čísel účtu. Aplikácia tak ponúka všetko to, čo by ste od nej mohli očakávať a často vám ušetrí čas pri správe svojich účtov a kariet, ktorý by ste inak trávili za počítačom pri plnohodnotnej verzie internetbankingu.

11.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+