MojAndroid

Vyzerá to tak, že veľmi populárny a zároveň aj najlepšie predávajúci sa model od Samsungu – Galaxy S má svojho nástupcu. Názov Samsung Galaxy S2 celkom vystihuje príbuznosť s Galaxy S. O tom akými parametrami bude disponovať sa zatiaľ len diskutuje a nič nieje úplne isté až do jeho uverejnenia 13. februára na MWC 2011 (Mobile World Congress).

Samsung Galaxy S2 nazývaný tiež Saine bude podľa Nocut News poháňaný novým procesorom spoločnosti Orion s taktom 1GHz, ktorý je založený na architektúre ARM Cortex A9 s dvoma jadrami. Fotoaparát by mal byť 8Mpx schopný natáčať video vo Full HD rozlíšení 1080p. Displej veľkosti 4,3 palca je kapacitný Super Amoled Plus s rozlíšením 800×480 px. Ďalšími parametrami sú podpora NFC (near field communication), 1GB RAM, video výstup (Full HD) cez HDMI port 1.3a. Všetko je zaobalené do konštrukcie len 9mm hrubej (pre porovnanie S je hrubé 9,9mm). A ako čerešnička na torte by mal byť nový Samsung vybavený Androidom 2.3 Gingerbread.

Vyzerá to tak, že sa máme načo tešiť. Takéto parametre nebudú určite na hanbu a priznám sa, že by som ho najradšej držal vo vlastných rukách :).

21.1.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+