MojAndroid

Mobilný trh dohnala rivalita do úplných koncov – mnohí výrobcovia predstavujú desiatky nových zariadení naždý rok, kopírujú to najlepšie od konkurentov a používateľov sa snažia presvedčiť naozaj bizarnými spôsobmi na kúpu ich zariadenia. Rivalita je zdravá, no niekedy to netreba preháňať. A to si hovorí aj Samsung. Ten sa totižto rozhodol, že, aj napriek akémukoľvek ostrému konkurenčnému boju, bude vyrábať jednoducho procesory aj pre svojich najväčších protivníkov. A tak nájdete Samsung procesory napríklad v nových iPhonoch. Obrovskou novinkou pre mobilný svet je však fakt, že Samsung oznámil výrobu najnovšieho Qualcomm procesora. Prečítali ste to správne – v dielňach spoločnosti Samsung sa bude vyrábať najnovší Qualcomm Snapdragon 820.

qualcomm-snapdragon-cover

Dôvod tohto netradičného spojenia je jednoznačný a volá sa FinFET 3D. Ide o technológiu, ktorá zaručuje vyšší výkon a nižšiu energetickú spotrebu mobilných čipov, ktoré sa vyrábajú 14 nm procesom. Úspora energie aj nárast výkonu sú niekde na úrovni 15%. Okrem najnovšieho Exynos procesora pre Samsung Galaxy S7 tak z dielne kórejskej spoločnosti budú vychádzať aj najnovšie čipy Qualcommu. Rok 2016 bude z pohľadu výkonu zariadení naozaj zaujímavým…

Náš tip
Procesory Snapdragon 820 pobežia na 64-bitovej architektúre, vyrobí ich Samsung

Zdroj: Engadget

14.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+