MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo prezentoval Qualcomm svoje najnovšie procesory Snapdragon 820, počas MWC ich pritom opisoval ako nainovatívnejšie čipy, ktoré budú v roku 2015 použité v mobilných zariadeniach. Po troch mesiacoch od predstavenia samotného procesoru sa dozvedáme ďalšie, poriadne zaujímavé informácie.

5

Jednou z tých najhlavnejších by mal byť fakt, že Snapdragon 820 pobeží podľa očakávaní na 64-bitovej technológii Qualcommu zvanej Kryo, pričom samotné jadrá čipu by mali byť taktované až na maximálnu prípustnú mieru, čiže 3,0 GHz. Pri výrobe procesorov sa zrejme využije aj znalosť Samsungu a jeho 14 nm výrobné technológie. Takúto technológiu využil Samsung aj pri výrobe čipu s kódovým označením Exynos 7420, čo je procesor, na ktorom beží ich súčasná vlajková loď – Samsung Galaxy S6. Tento hnací motor z dielne Samsungu pritom pracuje s teplom lepšie, ako je tomu v prípade kontroverzného Snapdragonu 810. Zrejme aj preto sa šepká o spolupráci medzi technologickými gigantmi.

6

Prvé procesory Snapdragon 820 by na seba pritom nemali nechať dlho čakať. Podľa predbežných informácii sa na nich môžeme tešiť hneď v niekoľkých pripravovaných vlajkových lodí popredných spoločností, pričom výnimkou by nemal byť ani model Mi5 od spoločnosti Xiaomi, ktorá je dobre známa svojim skvelým pomerom cena/výkon.

Náš tip
RECENZIA | Xiaomi Mi4 – Velikán z Číny

Zdroj: Phonearena

26.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+