MojAndroid

Čínska spoločnosť Xiaomi patrí vo svete k pomerne dobre známym výrobcom. Svoje miesto na trhu si vydobyla za relatívne krátku dobu a v Číne sa jej v trhovom podielu dokonca už podarilo predbehnúť aj juhokórejského giganta Samsung. Zariadenia Xiaomi Mi sú obľúbené nielen vďaka svojmu spracovaniu a high-end špecifikácii, ale aj pomerne nízkej cene, ktorá častokrát podlieza konkurenčné smartfóny z radov Samsungu, HTC, Sony, či LG. Ako však obstojí v tvrdej konkurencii? To sme zisťovali práve pri našom testovaní.

Balenie – len základ

Novinka Xiaomi Mi4 prichádza už tradične zabalená v krabici pripomínajúcej klasický kartónový papier. Táto po otvorení ukrýva smartfón, ktorý od výroby prichádza zabalený v ochrannej fólii. Pod ním sa v krabici ďalej nachádza doplnkové príslušenstvo v podobe USB kábla pre pripojenie zariadenia k počítaču alebo k nabíjačke, či samotná nabíjačka s adaptérom kompatibilným pre európsky typ zásuviek. V papierovom púzdre nájdete ešte nástroj pre vyberanie SIM a niekoľko brožúrok s manuálom a servisnou knižkou. Handsfree súprava pre počúvanie hudby alebo telefonovanie chýba.

Konštrukcia – kov a plast

Čínsky Xiaomi už viacerými výrobkami dokázal, že sa veľmi rád inšpiruje spoločnosťou Apple. Jeho najnovšie zariadenia vrátane tabletu Mi Pad a smartfónu Mi4 sú toho pomerne dobrým dôkazom. Smartfón sa vo viacerých smeroch preto podobá práve na iPhone 5S, za čo vďačí najmä kovovému rámiku so skosenými hranami a mriežke reproduktora umiestnenej zospodu. Rámik je vyrobený z nerezovej ocele, ktorá dodáva smartfónu pevnosť a zároveň aj určitú dávku elegancie.

Recenzia-Xiaomi Mi4-6

My sme na testovanie dostali bielu verziu, ak však ale preferujete čiernu, tak aj táto je k dispozícii. Predná strana sa od iných zariadení veľmi neodlišuje. Nájdete tu 5-palcový displej s tenkým rámikom chránený odolným sklom Gorilla Glass 3, trojicu kapacitných tlačidiel a nenápadne umiestnenú notifikačnú diódu, ktorá na zmeškané udalosti môže upozorňovať niekoľkými rôznymi farbami. Priamo v systéme je možné nastaviť farbu upozornení, zmeškaných hovorov a správ. Na výber máte modrú, červenú, žltú, zelenú, azurovú, bielu a purpurovú farbu. Prednú stranu dopĺňa ešte predná 8 Mpix kamera, niekoľko senzorov a telefónny reproduktor.

Recenzia-Xiaomi Mi4-9

Boky telefónu už tradične lemujú ovládacie prvky, ako tlačidlá hlasitosti, zapnutia, či 3,5 mm audio jack spolu s IR vysielačom pre ovládanie domácich elektrospotrebičov. Samozrejmosťou je aj microUSB port pre nabíjačku, či vysúvací slot pre mikro SIM kartu. Mriežka reproduktora je vsadená do spodnej hrany telefónu.

Recenzia-Xiaomi Mi4-10     Recenzia-Xiaomi Mi4-16

Zadný kryt prichádza v lesklom vyhotovení, jeho povrch však zdobí aj nenápadná textúra, ktorá je viditeľná až pri lepšom pohľade a len pri určitom uhle. Po týždni používania som si však všimol, že tento kryt je pomerne náchylný na poškriabanie. Na kryte sa začali objavovať menšie škrabančeky, ktoré však na bielom podklade pri bežnom používaní nezbadáte. Aj napriek hladkému povrchu sa však aspoň v mojich rukách veľmi nešmýkal. Dobrou správou je, že zadný kryt je vymeniteľný, na jeho odstránenie však budete potrebovať špeciálny nástroj. Navyše, Xiaomi v blízkej budúcnosti ponúkne aj ďalšie typy vymeniteľných krytov, takže svoju Mi4 si budete môcť upraviť tak, ako vám to bude najviac vyhovovať.

Xiaomi k svojmu smartfónu ponúkne hneď niekoľko druhov zadného krytu
Xiaomi k svojmu smartfónu ponúkne hneď niekoľko druhov zadného krytu

Zadnú stranu ešte vypĺňa aj hlavný fotoaparát s rozlíšením 13 Mpix, ktorý dopĺňa LED blesk. Logo spoločnosti je tu tiež prítomné a umiestnené v dolnej časti. Celkovo na mňa Xiaomi Mi4 zapôsobil veľmi dobrým dojmom. Konštrukcia je pevná a jediný nedostatok vidím, resp. počujem, pri stláčaní zadného krytu v pravej dolnej časti. Tu sa aj pri jemnom zatlačení ozýva slabé puknutie, ktoré však pri bežnom používaní pravdepodobne vôbec nezaregistrujete. Možné je tiež to, že tento jav sa objavil len na nami testovanej vzorke a pri iných kusoch sa už prejavovať nebude. Xiaomi Mi4 sa vďaka malým rozmerom a prijateľnej hmotnosti dobre a pohodlne ovláda aj jednou rukou, za čo vďačí aj výbornému pomeru veľkosti k uhlopriečke displeja, ktorá činí 5 palcov.

Recenzia-Xiaomi Mi4-8

Recenzia-Xiaomi Mi4-2

DISPLEJ – dobrý, no nie najlepší

Displej Xiaomi Mi4 dosahuje veľkosť 5 palcov a viac než postačujúce rozlíšenie Full HD, teda 1080 x 1920 px. Tento sa na prednej strane rozprestiera takmer cez celú šírku telefónu.  Farebné podanie zobrazovacej jednotky Xiaomi Mi4 je na výbornej úrovni a vyrovná sa aj drahším telefónom renomovaných výrobcov. Konkrétne som displej porovnával s HTC One M8, ktorý má medzi Androidmi jeden z najlepších zobrazovacích panelov. Farby sú na Xiaomi Mi4 v základných nastaveniach trochu teplejšie a biela farba má nádych žltej. V nastaveniach sa však dajú zmeniť niektoré základné parametre displeja. Na výber mate niekoľko profilov s teplotou farieb a ich sýtosťou. Mne osobne najviac vyhovovalo nastavenie studených farieb, pri ktorých je zobrazenie bielej najlepšie a vyrovná sa aj spomínanému HTC One M8.

Recenzia-Xiaomi Mi4-1

Čo sa týka čitateľnosti na priamom slnku, tak tá je na dobrej úrovni a v podstate sa od konkurenčných modelov veľmi neodlišuje. Pri priamom porovnaní napríklad s HTC One M8 je však predsa len o niečo horšia. Rozdiel však nie je nijako markantný na to, aby potenciálneho záujemcu o kúpu tohto telefónu mal odradiť. Displej má inak výborné pozorovacie uhly a zobrazenie čiernej je tiež na výbornej úrovni, aj keď určite sa nevyrovná AMOLED displejom, ktoré vo veľkom používa najmä spoločnosť Samsung. Pri Xiaomi Mi4 poteší aj rozsah nastavenia podsvietenia displeja, ktorý sa pohybuje od skutočne minimálnych hodnôt vhodných na čítanie v noci až po najvyššiu, ktorú budete používať za jasných slnečných dní.

Recenzia-Xiaomi Mi4-screen-37 Recenzia-Xiaomi Mi4-screen-38 Recenzia-Xiaomi Mi4-screen-39

Výkonu má na rozdávanie

Xiaomi je ako väčšina súčasných high-endov poháňaný čipom Snapdragon 801 spoločnosti Qualcomm.Ten v Mi4 prichádza nataktovaný na frekvenciu 2,5 GHz, pričom mu asistuje aj veľká 3 GB pamäť RAM. Práve táto dvojka sa v súčinnosti s dobre odladeným systémom zaslúžila o pomerne vysoké skóre, ktoré mobil dosiahol v benchmarkoch. V AnTuTu pokoril Xiaomi hranicu 36600 bodov, čo je viac ako dosiahol HTC One M8, či Samsung Galaxy S5. Takto vysoké skóre však Xiaomi dosiahol pri aktivovanom výkonnostnom režime, pri ktorom sa bude batéria vybíjať rýchlejšie. Zapnúť však môžete aj tzv. vyvážený režim, ktorý podtaktuje procesor a bude tak z batérie míňať menej energie. V tomto režime však Xiaomi Mi4 v AnTuTu dosahoval približne o 10-tisíc bodov menej.

Recenzia-Xiaomi Mi4-4

Vďaka vysokému výkonu si Mi4 bez problémov poradí aj s náročnejšími hrami s pokročilou 3D grafikou. Osobne som vyskúšal najnovší titul Modern Combat 5: Blackout, ktorý patrí medzi najlepšie FPS hry súčasnosti. Grafika je v režime maximálneho výkonu plynulá a pri hraní v nej nebadať žiadne trhanie pri zobrazovaní alebo v animáciách. Všimol som si však zvyšujúcej sa teploty, ktorá sa nezvyčajne prejavuje najmä na prednej strane zariadenia, kde dosahuje najväčších hodnôt. Prehrievanie  však nie je pri takýchto náročných činnostiach ničím výnimočné ani u konkurencie. Ak sa rozhodnete hry hrať so zapnutým vyváženým režimom, tak sa pri graficky náročných hrách pripravte už na trochu pomalšie reakcie a pravdepodobne sa stretnete aj s občasným sekaním.

Prehliadanie webových stránok je pri takejto konfigurácií úplne plynulé a bez zaváhania, a to aj po otvorení viacerých stránok. Skrolovanie aj zoomovanie je rýchle, to isté platí aj o načítavaní obsahu. Práca so systémom je bezproblémová a plynulá, aj keď sa tu sem tam nejaké to seknutie pri prechode medzi obrazovkami MIUI objaví. Spúšťanie aplikácií je však rýchle, čo platí aj o ich reakciách.

16 alebo 64 GB pamäte

Xiaomi Mi4 si môžete zakúpiť v dvoch variantoch s vnútornou pamäťou veľkou 16 alebo 64 GB. Táto sa ďalej nedá rozširovať pomocou pamäťových kariet, môžete však využiť možnosť pripojenie externých úložísk, a to vďaka podpore funkcie USB OTG. Xiaomi Mi4 si bez problémov poradí aj so súborovým systémom NTFS. Na rozšírenie vnútorného úložiska môžete využiť napríklad príslušenstvo v podobe USB kľúča série USMSA od Sony, alebo niektoré z cloudových úložísk. Vlastné riešenie MiCloud v tomto prípade ponúka aj Xiaomi, ktorý slúži na zálohovanie kontaktov, SMS, Galérie, hudby, zoznamu hovorov, poznámok a nastavení. Dátová kapacita tohto úložiska je ale len 5 GB. Zaujímavejší sa preto javí byť cloud MiDrive, s ktorým máte k dispozícii 500 GB voľného online úložiska.

Recenzia-Xiaomi Mi4-screen-26 Recenzia-Xiaomi Mi4-screen-27 Recenzia-Xiaomi Mi4-screen-28

Multimédiá zvláda s prehľadom

Každý dobrý high-end si musí poradiť aj s prehrávaním hudby a videí a výnimkou nie je ani Xiaomi Mi4. Ten na 5 palcovom Full HD displeji zobrazí plynulo filmy aj v 4K rozlíšení. Pri krátení dlhých chvíľ si tak môžete užiť filmy z vlastnej zbierky a to takmer bez akýchkoľvek obmedzení. To isté platí aj o počúvaní hudby. Zvukový výstup je kvalitný a nemám k nemu žiadne výhrady, je hlasný a má aj určitú výkonnostnú rezervu. Hlavný reproduktor nepatrí k tým najhlasnejším a určite sa svojou kvalitou nevyrovná stereoreproduktorom Xperie Z2, či HTC One M8, hrá však dobre a bez skreslenia.

Recenzia-Xiaomi Mi4-14

Operačný systém Android s nadstavbou MIUI taktiež ponúka nastavenie MiSound, ktoré prináša niekoľko prednastavených hodnôt ekvalizéra pre rôzne druhy slúchadiel, či možnosť nastaviť vlastné hodnoty. Nepochybne zaujímavou je aj aplikácia pre prehrávanie hudby, ktorá sa svojimi funkciami konkurenciou nedá vôbec zahanbiť. Okrem pekne spracovaného používateľského prostredia s náhľadmi albumov a kategorizáciou skladieb podľa niekoľkých kritérií ponúka aj funkcie ako zobrazovanie textov skladieb a režim spánku. K dispozícii sú tiež online skladby, ktorých názvy sú však zobrazované čínskymi znakmi.

Recenzia-Xiaomi Mi4-screen-15 Recenzia-Xiaomi Mi4-screen-16 Recenzia-Xiaomi Mi4-screen-20

Galéria sa od tradičnej Googlovskej funkciami neodlišuje, rozdielne je najmä používateľské prostredie a pridaná podpora pre cloudové albumy z MiCloud.

MIUI – jedna z najpokročilejších nadstavieb

Xiaomi Mi4 je známy aj pre použitie vlastnej používateľskej nadstavby MIUI, ktorá Android premieňa skutočne svojským spôsobom. Podobne ako na iPhonoch a iPadoch, ani tu nenájdete samostatné menu s aplikáciami. Namiesto toho sú všetky rozmiestnené vo forme ikon alebo priečinkov priamo na plochách, ktoré je podľa potreby možné pridávať alebo odoberať. Samozrejmosťou je spodná lišta s rýchlym prístupom k štyrom najpoužívanejším aplikáciám, ako aj notifikačná lišta s rýchlymi ovládacími prvkami. Aj tú môžete samozrejme upraviť podľa seba a to tak, že môžete vybrať samotné tlačidlá na zobrazenie, ako aj štýl notifikačnej lišty. Vybrať si môžete medzi zobrazením pásika v spodnej časti panelu  alebo listu, ktorý sa objaví na samostatnom paneli po stlačení tlačidla Prepínače, či posune prsta po obrazovke. V lište môžete nechať zobraziť tiež názov operátora, rýchlosť prenosu dát a na výber máte aj niekoľko ďalších nastavení.

Recenzia-Xiaomi Mi4-screen-29 Recenzia-Xiaomi Mi4-screen-36

Uzamykacia obrazovka zobrazuje dôležité upozornenia a umožňuje rýchlo pristupovať k najdôležitejším aplikáciám v smartfóne. Posunutím do jednej zo strán je možné aktivovať fotoaparát, dialer, SMS správy alebo zariadenie len odomknúť. Páčila sa mi aj taká drobnosť ako okamžité odomknutie po zadaní PIN kódu chrániaceho zariadenie. Pri väčšine zariadení s Androidom je nutné zadanie správneho PIN kódu ešte potvrdiť.

Recenzia-Xiaomi Mi4-screen-8 Recenzia-Xiaomi Mi4-screen-9

Samotný Launcher disponuje tiež niekoľkými zaujímavými vychytávkami. Okrem možnosti pridať na plochu widgety či zmeniť pozadie, je možné vybrať aj prelínací efekt medzi plochami alebo niektorú z dostupných tém, ktorá zmení viaceré grafické prvky prostredia, vrátane farebného prevedenia a uzamykacej obrazovky. Xiaomi dokonca ponúka vlastný obchod s témami, ktoré je možné zakúpiť alebo stiahnuť zadarmo. Výhodou je to, že na téme je možné upravovať jednotlivé prvky samostatne. Bez problémov tak môžete zmeniť písmo, ikony, notifikačnú lištu, uzamykaciu obrazovku a podobne.

Recenzia-Xiaomi Mi4-screen-11 Screenshot_2014-08-21-11-08-08 Screenshot_2014-08-21-11-08-11

MIUI prichádza aj s pomerne bohatou softvérovou výbavou, v ktorej nechýbajú aplikácie a nástroje ako napríklad e-mailový klient, hodiny, záznamník, FM rádio, kompas, svietidlo, kalkulačka, skener QR kódov, predpoveď počasia, správca súborov, kalendár a iné. Pomerne zaujímavou je aj aplikácia Optimalizácia, ktorá obsahuje nástroje pre čistenie systému, sledovanie spotreby dát, pokročilú správu oprávnení pre jednotlivé aplikácie a samozrejme aj sledovanie rootovských práv. Presne tak, Xiaomi Mi4 prichádza už s rootom.

Recenzia-Xiaomi Mi4-screen-30 Recenzia-Xiaomi Mi4-screen-32 Recenzia-Xiaomi Mi4-screen-33

Len pre upresnenie, nami testovaný Xiaomi sme vybavili verziou MIUI s týždennými aktualizáciami komunity MIUI.cz, ktorá sa stará o preklady do slovenského a českého jazyka. Nahranie tejto verzie ROM do zariadenia je skutočne jednoduché a zvládnu ju aj menej skúsení používatelia. Stačí z webu stiahnuť príslušnú verziu ROM, nahrať ju do vnútornej pamäte a použiť aplikáciu Aktualizácia. Po nainštalovaní budú ďalšie updaty automatické. Mi4 s natívne dodávaným MIUI podporuje len angličtinu a neponúka služby spoločnosti Google (dajú sa však doinštalovať pomocou tzv. Google installeru)

Celkovo sa mi práca s MIUI veľmi zapáčila. Hoci som MIUI používal už dávnejšie na iných zariadeniach s portami tejto ROM, vždy sa k nej rád vraciam. Ponúka skutočne veľa dodatočných funkcií, pekné a užitočné aplikácie, ako aj pravidelné aktualizácie a najnovší operačný systém Android. Do budúcna si môžete byť istí aj tým, že so Xiaomi Mi4 získate najnovšiu verziu nadstavby medzi prvými. Práve táto má priniesť výrazné zmeny vo vzhľade – viac v článku Xiaomi predstavilo prostredie MIUI 6. Je farebné a flat.

Fotoaparát má problém so zvukom

Xiaomi vybavil svoj najnovší model smartfónu 13 Mpix fotoaparátom so širokou apertúrou f/1.8 a medzi prvými integruje nový obrazový CMOS snímač Sony IMX214. Kvalita zhotovených fotografií je za dobrých svetelných podmienok veľmi dobrá, horšie to je pri tmavých scénach alebo v noci pri fotení s LED bleskom. Tu už je vo výraznej miere viditeľný aj digitálny šum, ktorý kazí celkový dojem z fotografie. Tento však robí problémy aj v iných modeloch smartfónov. Fotoaparát v Xiaomi Mi4 je veľmi rýchly vďaka vylepšenému systému ostrenia. Zaostriť obraz dokáže za 0,3 sekundy, čo predstavuje dvojnásobný nárast rýchlosti v porovnaní s Xiaomi Mi3 a inými smartfónmi s týmto snímačom (0,6 – 0,8 sekundy).

Recenzia-Xiaomi Mi4-12

Vylepšené bolo fotografovanie v slabých svetelných podmienkach s bleskom. Fotoaparát zachytí a skombinuje dve snímky, najskôr jednu bez blesku a ďalšiu už s bleskom. Týmto získa dodatočné svetlo na subjekt vďaka blesku ale zároveň aj vernejšie farby zo snímky bez blesku. V úplnej tme a pri vzdialenejších predmetoch vám však veľmi nepomôže a zmiešané pocity som mal aj pri jeho používaní v miestnostiach. Celkovo je tak kvalita fotoaparátu na dobrej úrovni, určite však nepatrí k úplnej špičke. Samotný fotoaparát poteší funkciami ako HDR, možnosťou preostrovania fotografií, či dávkovým snímaním. V pokročilom režime môžete manuálne nastaviť aj rýchlosť uzávierky, či citlivosť ISO.

Recenzia-Xiaomi Mi4-screen1-1 Recenzia-Xiaomi Mi4-screen1-4 Recenzia-Xiaomi Mi4-screen1-2

Snímač dokáže tiež zaznamenať video, a to v rozlíšení od 720p do 4K. Podporované je aj nahrávanie v HDR. Kvalita nakrúteného videa je priemerná, chýba aj optická stabilizácia, ktorú sa výrobca snaží nahradiť softvérovou stabilizáciou. Táto nefunguje najhoršie, no optickej stabilizácii na LG G3 alebo Nokiách sa nevyrovná. Hlavným nedostatkom celého telefónu je však nahrávaný zvuk. Ten je skutočne veľmi zlý, a to nielen pri nahrávaní videa ale aj pri samostatnom zázname hlasu. Zvuk je úplne skreslený, čo by sa pri smartfóne tohto kalibru určite nemalo stávať. Nebudem vôbec preháňať ak poviem, že väčšina lacných smartfónov dokáže zvuk nahrávať oveľa lepšie ako Xiaomi Mi4. Dúfam však, že toto je len dočasná chyba softvérového spracovania zvuku, ktorú spoločnosť opraví v najbližších aktualizáciách systému.

Recenzia-Xiaomi Mi4-foto-1

Recenzia-Xiaomi Mi4-foto-20

Konektivita

Xiaomi Mi4 podporuje väčšinu súčasných štandardov, vrátane rýchleho WiFi 802.11 ac a Bluetooth 4.0. Prítomný je aj IR vysielač, ktorý poslúži napríklad na ovládanie domácich elektrospotrebičov. Nami testovaný model podporoval len rýchle dátové prenosy 3G, a to s rýchlosťami do 42 Mbps. Model s podporou LTE má prísť na trh trochu neskôr. Pre niektorých bude sklamaním absencia NFC. Inak je príjem signálov mobilnej siete, WiFi a Bluetooth bezproblémový a počas používania som nezaznamenal žiadne problémy. Kvalita hovorov je taktiež na dobrej úrovni. Komfort pri telefonovaní zabezpečuje aj prehľadne spracovaný dialer, ktorý podporuje aj inteligentnú voľbu. Lokalizácia prostredníctvom GPS je presná a bezproblémová.

Batéria – dobrá, no mohla byť lepšia

Batéria Xiaomi Mi4 má čo do veľkosti nadpriemernú kapacitu 3080 mAh. Aj napriek tomu sa však výdrž pohybuje na podobnej úrovni ako u konkurencie, čo znamená, že vo väčšine prípadov smartfón nevydrží dlhšie ako jeden deň, niekedy sa mi ho podarilo pri náročnejšom používaní vybiť ešte v priebehu dňa. Pri náročnejších činnostiach, ako je hranie graficky náročnejších hier a pri displeji s nastavenou väčšou intenzitou jasu je vybíjanie veľmi rýchle. Počas týchto činnosti, ktoré sprevádzalo aj počúvanie hudby, prehrávanie filmov a prácu s fotoaparátom som sa dostal len na 8 hodín výdrže, pričom displej bol z toho zapnutý 3 hodiny.

Recenzia-Xiaomi Mi4-3

Pri inom scenári som Xiaomi Mi4 dve hodiny aktívne používal ako WiFi hotspot, prehliadanie internetu, či telefonovanie – pri týchto činnostiach s displejom zapnutým 1,5 hodiny vydržal 27 hodín prevádzky. Samozrejme bude závisieť aj od toho, či používate režim výkonu alebo vyvážený režim. Podobnú výdrž na úrovni približne jedného dňa som dosiahol počas celej doby testovania, pričom čas zapnutia displeja bol vždy v trvaní približne 2 – 2,5 hodiny. Nabíjanie trvá približne 2 hodiny a 45 mi.n Pri veľkosti použitej batérie som však očakával viac a napríklad HTC One M8 aj s menšou batériou vydržal pri našich testoch dlhšie.

Xiaomi v rámci aplikácie Optimalizácia ponúka aj sledovanie správu spotreby. Na výber máte z niekoľkých režimov vrátane vlastnej konfigurácie, ktoré sa môžu aktivovať napríklad po dosiahnutí určitého percenta batérie alebo v určitom čase.

Záverečné hodnotenie

Xiaomi Mi 4 patrí medzi najlepšie smartfóny súčasnosti, čomu nasvedčuje aj jeho hardvérová výbava. Nie všetko je však pri tomto smartfóne úplne ideálne, čo však nemôžem povedať takmer o žiadnom v súčasnosti vyrábanom smartfóne. Najväčším nedostatkom Mi4 je nahrávanie zvuku, ktoré je skutočne katastrofálne (dúfam, že ho opraví najbližšia aktualizácia). V ostatných smeroch je však Mi4 konkurencieschopné zariadenie, ktoré stavia do popredia najmä jeho nízka cena. V zahraničných obchodoch ho je možné zakúpiť za 450 dolárov, čo je po prepočte 337 eur za 16 GB verziu. V najbližších mesiacoch bude jeho cena ešte viac klesať, a za takúto cenu podobné zariadenie v súčasnosti nezoženiete. My sme našu Mi4 kupovali v zahraničnom e-shope ibuygo, z ktorého doprava bola rýchla a bezproblémová. Po objednaní zariadenia nám  ho pomocou DHL doručili už do troch dní. Časom sa Xiaomi Mi4 určite objaví aj v ponuke slovenských e-shopov.

Recenzia-Xiaomi Mi4-13

Xiaomi Mi4 vyniká svojou konštrukciou s rámom z nerezovej ocele, poteší však aj na high-end triedu obstojným fotoaparátom, výdržou batérie, či kvalitným displejom. V jeho prospech nepochybne hrá aj používateľská nadstavba MIUI a najnovší Android. Aj tieto by mohli prilákať potenciálnych kupcov, ktorí chcú vyskúšať niečo nové.

Zariadenie nám poskytol internetový obchod ibuygou.com, kde si môžete Xiaomi MI4 aj zakúpiť2013123010131546

PlusyMínusy

  • Konštrukčné spracovanie s oceľovým rámom

  • Displej

  • MIUI a najnovší Android

  • Cena


  • Nahrávanie zvuku

  • Nami testovaný model bez podpory LTE

  • Treba nainštalovať ROM s podporou slovenčiny a Google Play službamiu

  • Priemerná výdrž batérie

21.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+