MojAndroid

Pred niekoľkými dňami sme vás informovali o uniknutých screenshotoch nového prostredia Xiaomi MIUI 6. Čínska spoločnosť dnes skutočne predstavila novú verziu svojej grafickej nadstavby pre Android a majitelia zariadení tejto značky sa budú môcť tešiť z intuitívneho ovládania a farebného prostredia s flat dizajnom.

Už na prvý pohľad je zrejmé, že v novom prostredí budú hrať hlavnú úlohu živé farby a jednoduché prvky. Vo väčšine vlastných aplikácií je pritom dominantná biela farba, ktorá ešte viac zvýrazňuje jednoduchosť nového prostredia. To by malo byť podľa spoločnosti Xiaomi také intuitívne, že užívateľ by mal byť bez akýchkoľvek inštrukcií či predchádzajúcich skúseností schopný používať zariadenia s touto nadstavbou.

Zmeny sú ale viditeľné aj vo funkciách nového systému. Pomocou aplikácie Telefón je teraz možné rozoznávať neznáme čísla, ktoré vám volajú. Rovnako môžete identifikovať čísla služieb, ako napríklad bánk. Pri volaní na servisné čísla operátorov a iných služieb je zasa možné zobraziť výberové menu priamo na obrazovke a nebudete tak musieť viac čakať, kým vám nahraný hlas pomaly prečíta celý zoznam možností.

Xiaomi-MIUI-6-gallery (3) Xiaomi-MIUI-6-gallery (4) Xiaomi-MIUI-6-gallery (5)

Vylepšená bola aj domovská obrazovka a notifikačná lišta, no zmenami prešli aj niektoré natívne aplikácie od Xiaomi. Nového vzhľadu sa dočkali aplikácie FM Rádio, Kompas, Kalendár, E-Mail a ďalšie. Naprieč celým prostredím tiež ale zjavné grafické zmeny s cieľom zjednodušiť dizajn a spraviť ho aj viac elegantným.

Zdroj: Xiaomi via Android Central

18.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+