MojAndroid

Spoločnosť Samsung neustále pracuje na zlepšovaní svojich procesorov Exynos. Podľa portálu GSMArena nie je spokojná s jadrami, ktoré momentálne využíva a chystá sa vyvinúť vlastné. Bude pri tom spolupracovať s bývalými inžiniermi spoločností Apple a AMD.

Čipsety Exynos, ktoré spoločnosť Samsung vyrába, boli dlho kritizované kvôli slabému výkonu a zlej optimalizácii batérie. Samsung si je problému vedomý a snaží sa tejto reputácie zbaviť. Exynos 2100 bol v porovnaní s ostatnými generáciami čipov oveľa lepší, no spoločnosti to očividne nestačí. Už pracuje na novom čipsete, ktorý bude využívať grafiku od spoločnosti AMD. Nový únik hovorí, že pri výbere jadra nie je spokojná s výkonom novej série ARM Cortex-X a pracuje na niečom vlastnom.

Vlastné jadrá chystá aj spoločnosť Qualcomm

Podobné plány má údajne aj spoločnosť Qualcomm, ktorá čoskoro predstaví nový procesor vyvinutý spoločnosťou Nuvia. Tá bola založená bývalými inžiniermi spoločnosti Apple, ktorí pracovali na čipsetoch M1, A14 a taktiež aj starších Apple procesoroch.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra | Foto: RedakciaNie je však jasné, kedy spoločnosti predstavia nové procesory, na ktorých pracujú. Kým Nuvia je s dizajnom svojho čipsetu údajne hotová, Samsung zatiaľ len dáva dokopy tím. Čipset od Nuvii bol však zameraný na servery a bude nejakú chvíľu trvať, kým ho spoločnosť prispôsobí na využitie v smartfóne.

Náš tip
Samsung The Premiere: Vyskúšali sme špičkový a drahý projektor

23.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+