MojAndroid

Spoločnosť Samsung sa vrátila na prvé miesto medzi výrobcami smartfónov na americkom trhu. Na tomto mieste bol výrobca naposledy v apríli minulého roku, no teraz je znovu na čele a odtlačil konkurenciu do úzadia. Kórejskému gigantovi patrilo v marci tohto roku 28,8 % všetkých predaných smartfónov v USA.

Na druhom mieste je úhlavný konkurent Apple, ktorý zaznamenal neveselý štvrťrok. V marci mu patrilo 23 % amerického trhu, pričom na treťom mieste sa umiestnila spoločnosť LG. Tej patrilo 17,1 % trhu, a to aj napriek tomu, že v marci tu ešte nebola dostupná nová vlajková loď LG G5.

Samsung_Galaxy_S7_edge-4

Spoločnosť Samsung pripisuje pozitívne výsledky najmä dobrej pripravenosti. Kým vlani mal výrobca problém s dodávkami modelu S6 edge so zahnutým displejom, tento rok je distribúcia smartfónov S7 edge a S7 v slušnom pomerne 47 % ku 53 %. Vďaka tomu sa podarilo lepšie naplniť požiadavky zákazníkov a dosiahnuť aj lepšie trhové výsledky.

Náš tip
RECENZIA | Samsung Galaxy S7 edge: Vylepšenia na správnych miestach

Samozrejme, treba brať do úvahy, že toto sú výsledky iba jedného, aj keď veľmi dôležitého mesiaca. Situácia v priebehu roku sa bude určite ešte meniť. Pravdepodobne uvidíme ešte niekoľko predstavení očakávaných smartfónov, ktoré môžu poriadne namútiť vodu a možno obrátia celý tento rebríček na ruby.

Zdroj: Business Korea, Counterpoint Research via Android Authority

6.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+