MojAndroid

Spoločnosť Samsung patrí k TOP svetovým predajcom smartfónov a už poriadne dlho si drží svoje miesto na popredných priečkach. V poslednom roku sa mu dokonca podarilo získať prvenstvo v predaji smartfónov v prvom, druhom i treťom kvartáli 2017. Predpovede však hovoria, že v štvrtom kvartáli bude mať korunu iná spoločnosť. Hádajte ktorá.

Presne tak, podľa predikcií bude predaju smartfónov v štrtom kvartáli panovať Apple. Samsung údajne dosiahol svoj najvyšší bod v treťom kvartáli s 81 miliónmi predaných kusov, čím získal 24,5 % podiel na trhu. V poslednom štvrťroku by mal vraj predať “len” 77 miliónov kusov, čo predstavuje 5% pokles. Prognózy vravia, že kvôli dopytu po nových iPhonoch tiež Samsung zníži produkciu svojich vlajkových lodí. Podľa predpovedí to teraz bude práve spoločnosť Apple, ktorý pred Vianocami predá okolo 81 miliónov nových iPhone X.

Treba však upozorniť na to, že hoci tento prieskum patrí k tým dôveryhodnejším, stále sú to len domnienky. Uvidíme, čo sa potvrdí.

Zdroj: sammobile.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+