MojAndroid

Niet pochýb o tom, že Android je najpopulárnejšou mobilnou platformou na svete. Približne štyri z piatich predaných smartfónov fungujú práve s týmto operačným systémom. Ak sa ale pozrieme na situáciu z pohľadu konkrétnych modelov, kraľuje tu stále Apple. Jeho iPhone 7 a iPhone 7 Plus sa stali najpredávanejšou sériou smartfónov v druhom štvrťroku tohto roku.

Xiaomi boduje s dostupným modelom

Predalo sa 16,9 milióna klasických iPhone 7 a 15,1 milióna väčších modelov iPhone 7 Plus. Vďaka tomu mali tieto modely dokopy 8,9% trhový podiel spomedzi všetkých predaných smartfónov od apríla do júna. Samsung Galaxy S8 a S8+ sa postarali “iba” o 5,3% podiel.

Zaujímavé je ale tretie, resp. piate miesto, kde figuruje Xiaomi Redmi 4A. Dostupný smartfón má na konte 5,5 milióna predaných kusov v druhom kvartáli, čo stačilo na tretiu priečku a 1,5% trhový podiel. Samozrejme, Xiaomi ako štvrtý najväčší výrobca smartfónov na svete má toto miesto zaslúžené. Ani napriek veľkej popularite série Galaxy S8 sa však Androidom nepodarilo predbehnúť iPhony na pozícii najpopulárnejšieho smartfónu na svete.

iPhone kraľuje aj v období, ktoré by malo patriť Samsungom

Je skutočne úctyhodné, aké množstvá smartfónov dokáže Apple predať aj napriek tomu, že každý rok predstaví iba jeden dva či tri modely. Dôležité tiež je, že na prelome druhého a tretieho kvartálu už mnohí fanúšikovia Apple očakávajú predstavenie novej generácie, a tak sú tieto čísla ešte relatívne nižšie oproti fanúšikom Samsungov, pre ktorých je práve druhý kvartál najhorúcejšou nákupnou sezónou. Aj preto môžeme očakávať, že koncom roka sa nadvláda Apple ešte zvýši.

Zdroj: Strategy Analytics via PhoneArena

18.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+