MojAndroid

Samsung vám čoskoro umožní zjednodušiť blokovanie spamových hovorov, resp. urobí to za vás. Samsung si totiž zabezpečil dohodu so spoločnosťou Hiya, aby priniesli funkciu, ktorá umožní na Samsungoch blokovať spamové hovory. Medzi tie sa zaraďujú hovory od robotov, podvodné hovory a možno nejaké iné druhy podvodných hovorov.

Samsung a Hiya budú blokovať spamové hovory

Spoločnosť Hiya totiž vyvinula technológiu, ktorá umožňuje blokovať podvodné hovory v reálnom čase. Android Authority spomína, že táto technológia ide o krok ďalej, než bežné blokovanie hovorov. Hiya využíva strojové učenie, aby sa učila a analyzovala jednotlivé hovory, ktoré prebiehajú na smartfónoch, kde je ich technológia nainštalovaná. Táto technológia sa neustále zlepšuje v analyzovaní formúl správania ľudí a robotov.

Hiya dokáže blokovať spamové hovory
Hiya a jej identifikácia hovorov

msungHiya dokáže rozoznať medzi skutočným hovorom z banky a podvodným hovorom, ktorý sa tak len tvári. Ponúkajú riešenia pre zákazníkov, aj pre veľké spoločnosti. Okrem iného analyzujú aj dĺžku hovoru, počet opakovaných pokusov a ďalšie metriky. To všetko im umožňuje vytvoriť silnú ochranu pre svojich zákazníkov. Ich aplikácia je bezplatne dostupná na stiahnutie na Google Play.

Hiya - Anrufe erkennen/blocken
Hiya - Anrufe erkennen/blocken
Developer: Hiya
Price: Free
  • Hiya - Anrufe erkennen/blocken Screenshot
  • Hiya - Anrufe erkennen/blocken Screenshot
  • Hiya - Anrufe erkennen/blocken Screenshot
  • Hiya - Anrufe erkennen/blocken Screenshot
  • Hiya - Anrufe erkennen/blocken Screenshot

Na smartfónoch od Samsungu táto technológia bude fungovať, keď si zapnete funkciu Inteligentné hovory v Nastaveniach hovorov a povolením “Identifikácia volajúceho a spamová ochrana”. Táto funkcia príde najprv na rad zariadení Samsung Galaxy Note 20 a od roku 2021 by mala byť dostupná na každom smartfóne Samsung. Dohoda medzi Samsungom a spoločnosťou Hiya by mala trvať aspoň do roku 2025.

Tento koncept však nie je ani zďaleka nový. Google na svojich Pixeloch využíva technológiu analyzovania hovorov, ktorá počúva a analyzuje obsah hovorov a zablokuje podvodníkov ešte skôr, než vám začne zvoniť telefón. Tým, že takáto technológia príde na tak rozšírené telefóny, ako má Samsung, rozšíri sa pokročilá ochrana voči podvodníkom na milióny zariadení.

Táto ochrana však možno nebude až taká potrebná. Amerika a Európa sa totiž snažia označovať robovolajúcich a aj operátori odchytávajú a blokujú podvodné hovory. Táto ochrana od Samsungu teda pomôže hlavne v krajinách, kde operátori nie sú až takí proaktívny pri blokovaní podvodných hovorov.

Náš tip
4ka má skoro pol milióna zákazníkov, prvýkrát je v zisku. eSIM spustí čoskoro | Rozhovor

23.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+