MojAndroid

Z času na čas počujeme nejakú zmienku alebo špekuláciu o futuristických zariadeniach, ktoré by mali vyzerať a fungovať úplne inak ako tie súčasné. Už niekoľkokrát sme počuli aj o skladateľných zariadeniach, ktoré budeme môcť zložiť na veľkosť súčasných telefónov, no po rozložení budú mať prakticky veľkosť tabletu. Takéto zariadenie by malo skutočne zaujímavé využitie, no až doteraz sa zdalo, že ide iba o dohady a špekulácie. Teraz ale vyzerá čoraz pravdepodobnejšie, že Samsung už budúci rok predstaví takýto telefón.

Novinka by mala niesť označenie Samsung Galaxy X a mala by doplniť portfólio tradičnejších vlajkových lodí – Galaxy S8, S8 edge, Note 7 a Note 7 edge. Piatou vlajkovou loďou by mal byť práve skladateľný telefón, ktorý by mal okrem iného ponúknuť až 4K rozlíšenie displeja. Vieme si predstaviť, že práve v takomto formáte by malo toto rozlíšenie oveľa lepšie využitie ako pri menších tabletoch alebo smartfónoch.

Samsung skladatelny 4k telefon

Hoci informácií o pripravovanom futuristickom smartfóne pribúda, ešte stále nie je nič potvrdené. Keď sa ale presunieme o niekoľko rokov do minulosti, aj pôvodný Samsung Galaxy Note Edge bol tiež telefón, ktorý vyzeral ako z budúcnosti a dnes sú už zahnuté displeje takmer štandardom. Je preto možné, že tieto dohady sú skutočne založené na pravde a už budúci rok sa dozvieme, ako si predstavuje Samsung budúcnosť smartfónov.

Zdroj: SamMobile via Phandroid

14.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+