MojAndroid

Už prešlo niekoľko dní, odvtedy, čo boli predstavené nové skladacie smartfóny od spoločnosti Samsung. Webový portál SamMobile hlási, že záujem o tieto novinky je skutočne na mieste. Mnohých ku kúpe motivuje nižšia cena.

Skladacie novinky od spoločnosti Samsung sa predávajú ako teplé rožky

Samsung Galaxy Z Fold3 a Samsung Galaxy Z Flip3 je možné predobjednať zákazníkmi prakticky z celého sveta. Ide o novinky, ktoré priniesli vylepšenia hneď vo viacerých ohľadoch. Ich spracovanie je podstatne kvalitnejšie, pričom sa výrobcovi podarilo ešte dokonca znížiť ich cenu. Je viac než pravdepodobné, že sa z nich nakoniec stanú úspešné zariadenia. Značí tomu aj nadpriemerné množstvo predobjednávok.

Samsung Galaxy Z Fold3 - 3
Galaxy Z Fold3 | Foto: Redakcia


V domovskej Južnej Kórei Samsung dostal až 450 000 predobjednávok spolu na obidva najnovšie skladacie modely. Toto číslo má podľa mnohých trhových analytikov narásť až na 600 000 kusov. Za zmienku stojí, že je reč len o smartfónoch od operátorov. Ak prirátame modely, predávané nezávisle od operátora, dostať by sme mali čiastku 800 000 predobjednávok na nové zariadenie zo série Galaxy Z.

Samsung Galaxy Z Flip3Samsung Galaxy Z Flip3
Galaxy Z Flip3 | Foto: Redakcia


Ide o dvojnásobne vyšší záujem, ako tomu bolo po predstavení vlajkového radu Galaxy S21. O sériu Samsung Galaxy Note 20 bol záujem 1,5-násobne nižší. O nové “skladačky” majú záujem hlavne tí mladší jedinci. Miestny mobilný operátor hlási, že 49 percent predobjednávok na Galaxy Z Fold3 pochádza od ľudí vo vekovej kategórii od 20 do 30 rokov.

57 percent ľudí toho istého veku má záujem o kúpu Samsungu Galaxy Z Flip3. Juhokórejskému gigantovi sa zrejme podarilo predstaviť niečo prelomové, čo motivuje ku kúpe mnohých jedincov. Vyzerá to tak, že zníženie ceny skutočne zabralo. Taktiež bude skvelé, ak sa s novými skladačkami uspokojí čoraz väčšie množstvo používateľov. Aj to bude mnohých ďalších výrobcov motivovať k zlepšovaniu technológií, potrebných pre výrobu skladacích smartfónov. Momentálne dokáže novinkám konkurovať napríklad Motorola razr 5G či Huawei Mate Xs.

Na situáciu ohľadom predobjednávok sme sa opýtali aj slovenského zastúpenia Samsungu. Ihneď, ako informácie dostaneme, článok aktualizujeme.

Náš tip
Samsung Galaxy S21 FE sa ukazuje na prvých renderoch

23.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+