MojAndroid

Už tradične nám spoločnosť Samsung v auguste predstavila svoje novinky zo segmentu skladacích smartfónov. Samsung Galaxy Z Fold4 a Samsung Galaxy Z Flip4 sú tak novými príkladmi, ako by potenciálne mohli vyzerať mobilné telefóny budúcnosti. Množstvo vecí však s nimi dokážeme vykonávať už teraz.

Samsung Galaxy Z Flip4 ponúka množstvo spôsobov zábavy

Začnime modelom Samsung Galaxy Z Flip4. Ide o skutočne zábavný telefón, ktorý zaujme svojou “véčkovou” ohybnou konštrukciou. Tú sa podarilo oproti minulej generácii vylepšiť a tešiť sa je možné aj na zlepšenie výdrže batérie. Výrazným upgradom prešli i fotoaparáty, ktoré sú teraz omnoho konkurencieschopnejšie.

Samsung Galaxy Z Flip4
Samsung Galaxy Z Flip4 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Vďaka tomu, že sa smartfón ohýba v polovici, môžete so sebou Samsung Galaxy Z Flip4 nosiť ako šikovný nástroj na vytváranie fotografií z nového uhla pohľadu. Telefón stačí položiť na rovný povrch a zadné fotoaparáty nasmerovať správnym smerom. Potom si stačí nastaviť iba časovač samospúšte a na vytváranie skupinových fotografií už nebudete potrebovať statív či asistujúcu osobu. Ak sa preferujete počas vytvárania záberov vidieť, telefón môžete ohnúť a položiť na stôl aj pre využitie predného “selfie” snímača. 

To isté samozrejme platí aj pre videá. Mladí ľudia trávia čoraz viac času na sociálnych sieťach nielen konzumáciou mediálneho obsahu, ale aj jeho vytváraním. Svojim krátkym videám tak môžete dodať nový elán vďaka jednoduchým možnostiam, ako ohýbaním telefónu pre ten správny uhol pohľadu.

Samsung Galaxy Z Flip4
Samsung Galaxy Z Flip4 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Keďže nový Samsung Galaxy Z Flip4 budú používatelia využívať najmä v exteriéri, rozhodne sa hodí certifikácia odolnosti voči vode IPX8. Dážď by teda telefónu nemal predstavovať nejakú závažnú prekážku.

Samsung Galaxy Z Flip4 je určený nielen na zábavu, ale i na produktivitu. Ohybná konštrukcia pomôže napríklad počas videokonferencií. Režim s rozdelenou obrazovkou vám dokáže asistovať pri práci s viacerými aplikáciami súčasne. 

Samsung Galaxy Z Flip4
Samsung Galaxy Z Flip4 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Nový FLEX režim môže dokonca slúžiť aj ako touchpad. Smartfón jemne ohnete a spodná strana predstavuje touchpad a na tej vrchnej uvidíte kurzor ako na počítači. Kurzor dokáže byť predsa len v niektorých prípadoch presnejší, ako naše prsty. Navýšenie kapacity batérie napomohlo k dosiahnutiu celodennej výdrže tohto zariadenia. Tí, ktorí efektívne využijú vonkajší displej, dokážu ušetriť množstvo batérie.

Samsung Galaxy Z Flip4
Samsung Galaxy Z Flip4 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Vonkajší displej ponúka rýchle možnosti v podobe ovládania prehrávanej hudby, nastavených budíkov či časovačov. Získate prehľad o svojom kalendári, počasí, zdravotných štatistík z aplikácie Samsung Health a môžete sa aj rýchlo spojiť so svojimi obľúbenými kontaktami. Samozrejme nechýba možnosť čítať z vonkajšej obrazovky prichádzajúce notifikácie. Úvodnú obrazovku, zobrazujúcu dátum a čas, si viete nakonfigurovať podľa vlastnej chuti.

Samsung Galaxy Z Fold4 je ako určený pre profesionálov

Prejdime teraz k profesionálnejšiemu modelu Samsung Galaxy Z Fold4. Rozmery jeho vonkajšieho displeja boli mierne upravené na zabezpečenie pohodlnejšieho ovládania. Hlavnú úlohu však zohráva vnútorný displej. Ten je akoby predurčený na produktivitu. Jednoduchým spôsobom môžete pracovať v dvoch aplikáciách súčasne s množstvom priestoru.

Podpora pre stylus S Pen je vynikajúcim prídavkom. Pomôže pri písaní nielen pracovných, ale aj školských poznámok. Na svoje si prídu aj milovníci kreslenia. Prídavok v podobe panela úloh si vieme predstaviť využívať pokojne aj každý deň.

Samsung Galaxy Z Fold4
Samsung Galaxy Z Fold4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Podobne, ako je tomu v prípade Z Flip4, aj Samsung Galaxy Z Fold4 dokonale poslúži na vytváranie skupinových fotiek bez asistencie druhej osoby alebo statívu. Ohybná konštrukcia zabezpečí stabilnú polohu zariadenia aj počas natáčania videí. Ani tomuto prémiovému modelu samozrejme nechýba certifikácia odolnosti voči vode IPX8.

Ak už máte predstavu, ako by ste skladacie novinky od Samsungu využili, máme pre vás ďalšiu potešujúcu správu. Smartfóny nemusíte doma využívať ako mobilné zariadenie. Po pripojení k monitoru vás uvíta rozhranie Samsung DeX, ktoré dokáže nahradiť, respektíve zastúpiť váš počítač. 

Samsung Galaxy Z Fold4
Samsung Galaxy Z Fold4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Desktopové prostredie znásobí vašu produktivitu a vy nebudete ani musieť prechádzať na iné zariadenia. Všetko môžete mať vo svojom mobile, ktorý beriete všade so sebou. Investovaním do Samsungu Galaxy Z Fold4 získavate nielen jeden z najlepších smartfónov na trhu, ale aj tablet s podporou stylusu S Pen a osobný počítač zároveň.

Obidve novinky majú výkonu priam na rozdávanie. Problémom teda nebude prakticky žiadna aktivita. Či už radi surfujete na internete, scrollujete sociálne siete, sledujte videá, počúvate hudbu alebo hráte hry, na všetky tieto účely bude výkon najnovších skladacích smartfónov značky Samsung viac než dostatočný.

Samsung Galaxy Z Fold4
Samsung Galaxy Z Fold4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Keď zoberieme do úvahy fakt, že Samsung má skvelý, neustále rozrastajúci sa ekosystém zariadení, ide o výbornú investíciu, ktorá dokáže uľahčiť každodenný život. Telefón si pohodlne prepojíte so svojou inteligentnou domácnosťou a všetko riadite pomocou neho. 

Pokiaľ vlastníte bezdrôtové slúchadlá alebo inteligentné hodinky rovnakej značky, pohodlne ich môžete dobíjať na zadnej strane Z Flip4 alebo Z Fold4 vďaka funkcii reverzného nabíjania, čo je príjemným praktickým bonusom. Skvelý pocit z týchto smartfónov uzatvára optimalizovaný operačný systém, vynikajúca zostava fotoaparátov a dlhoročná podpora, ktorá je pre tohto juhokórejského giganta už typickou.

21.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+