MojAndroid

V Samsungu pracujú na zlepšení bezpečnosti svojich zariadení, a preto vylepšujú senzor na snímanie odtlačkov prstov, informuje portál Gizmochina.

Nový, ultrasonický snímač odtlačkov prstov by mal byt realitou v zariadeniach Samsung už do roku 2025. Najväčším rozdielom má byť nahradenie menšieho, slabšieho snímača novým, väčším a bezpečnejším senzorom. Táto novinka umožní skenovanie viacerých prstov naraz, čo znamená najmä zvýšenie bezpečnosti pre používateľov.

Samsung Galaxy Z Flip4
Samsung Galaxy Z Flip4 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Samsung sa podľa dostupných informácií chystá priniesť túto novinku spolu s novými OLED panelmi. Samotný výrobca potvrdil, že jeho OLED 2.0 panely novej generácie budú využívať túto technológiu snímania All-in-One.

Odomykajte až tromi prstami naraz

Používatelia budú môcť skenovať až 3 svoje prsty naraz, čo je až 2,5 miliardykrát bezpečnejšie ako je tomu pri snímaní jedného prsta. V nastaveniach si tak budete môcť nastaviť ľubovoľné prsty, ktorými si zabezpečíte telefón alebo konkrétne aplikácie.

CEO spoločnosti ISORG (ktorá vyvíja a dodáva senzory na snímanie odtlačkov prstov), Deiter May, uviedol, že neočakáva, že sa Apple pokúsi zrealizovať podobný krok, keďže najnovšie modely iPhone sú zamerané na odomykanie pomocou Face ID.

Mnoho významných výrobcov dalo spomínanej technológii schválenie bezpečnosti, pričom sa nestretli so žiadnym bezpečnostným problémom. Samsung momentálne vo svojich vlajkových modeloch používa ultrasonickú čítačku od spoločnosti Qualcomm.

V spoločnosti Qualcomm už vyvinuli aj druhú generáciu spomínanej čítačky, ktorú môžeme nájsť v tohtoročnom smartfóne Vivo X80 Pro, ktorý sme recenzovali aj u nás v redakcii. Ultrasonický snímač dokáže monitorovať 3D odtlačky prstov, oproti bežnému 2D snímaniu.

vivo X80 Pro odomykanie
Vivo X80 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Používateľom tak umožňuje odomknúť telefón aj s mokrými prstami či inou prekážkou. To zabezpečuje jeho extrémne vysokú rýchlosť a presnosť rozpoznania odtlačkov prstov. Má však aj jeden nedostatok, a tým je problém s rozpoznávaním odtlačkov pri používaní tvrdených ochranných skiel.

Náš tip
Ešte stále si môžete kúpiť nové Samsungy s výraznými zľavami a bonusmi. Poponáhľajte sa, akcia je časovo obmedzená

6.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+