MojAndroid

Ešte začiatkom tohto mesiaca sa objavili informácie o tom, že Samsung pripravuje vlastné okuliare podobné Google Glass. Najnovšie správy z The Wall Street Journal im však pridávajú na dôveryhodnosti. Objavil sa totižto patent, ktorý  zobrazuje okuliare s postrannými tlačidlami a kamerou na prednej strane. V popise patentu sa hovorí, že okuliare sa môžu spárovať so smartfónom a ponúknuť tak zobrazenie informácií alebo ovládanie niektorých jeho funkcií.

glasses-samsung-1

Nachádza sa tu tiež pár slúchadiel, ktorý umožní počúvanie hudby alebo príjem telefónnych hovorov. Zaujímavosťou však je, že “smart” okuliare od Samsungu nie sú bezdrôtové ale prepájajú sa pomocou káblika vedúceho do zadnej časti okuliarov. Je však možné, že ide len o názorné znázornenie alebo prototyp. Finálny produkt by sa mohol podobne ako väčšina nositeľných zariadení prepájať prostredníctvom Bluetooth.

glasses-samsung-2 glasses-samsung-3

Uvidíme, či Samsung skutočne príde na trh s vlastnými inteligentnými okuliarmi a či predbehne konkurenciu akou je Google. Ten totižto už dlhú dobu vyvíja vlastné okuliare Google Glass, ktoré by sa na trh mali dostať niekedy v priebehu budúceho roka.

Zdroj: Sammobile

25.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+