MojAndroid

Samsung zažíva na mobilnom trhu ťažké obdobie. Hoci je stále jednotkou v predaji Android zariadení, výsledky nesplnili očakávania globálneho vedenia. Z toho dôvodu vedenie vymenilo šéfa mobilnej divízie JK Shina za jeho kolegu DJ Koha. Ten sa doteraz staral o mobilný operačný systém Tizen a službu Samsung Pay. Zmenou prešlo aj miesto pre šéfa dlhodobých stratégií, ktoré zaujal doterajší šéf divízie pre TV a domáce spotrebiče, BK Yoon.

JK Shin
JK Shin, ktorého môžete poznať aj z predstavovania nových smartfónov. 
Náš tip
RECENZIA | Samsung Galaxy S6 Edge+: Gigant s kórejskými koreňmi

Obaja “vymenení” funkcionári, teda Yoon aj JK Shin, zostávajú v úlohách co-CEO spoločnosti Samsung Electronics. JK Shinovi vyčítali najmä to, že nedokázal na trhu predať viac zahnutých (edge) verzií vlajkovej lode Galaxy S6 a namiesto toho spoločnosť predala viac klasických verzií vlajkovej lode. Zisk spoločnosti bol vo výsledovke natoľko nízky, že mobilný segment Samsungu vykázal za posledné obdobie miernu stratu.

Zdroj: Engadget

1.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+