MojAndroid

Vskutku zaujímavou je aj štatistika, ktorú priniesol portál sammobile. Juhokórejský výrobca Samsung bol pravdepodobne najviac kopírovaným výrobcom za rok 2017. Niektorí používatelia by možno očakávali, že túto kategóriu bude “vyhrávať” americký Apple, napriek tomu, aj prvé miesto medzi kopírovanými zariadeniami získal juhokórejský smartfón a to konkrétne Samsung Galaxy S7 Edge.

Náš tip
RECENZIA | Samsung Galaxy S7 edge: Vylepšenia na správnych miestach

Samsung a “inšpirácia”

Nemôžeme tvrdiť, žeby sa poprední výrobcovia nikdy od svojich konkurentov neinšpirovali. V tomto prípade sa však hodnotili kópie (ktoré poznáme často aj od čínskych “no name” výrobcov) a v tomto segmente dominoval Samsung spomedzi výrobcov a obsadil aj prvé tri priečky po stránke jednotlivých modelov.

Štatistiky pochádzajú z dielne známeho Antutu, ktorý testuje okrem iného aj výkon zariadení. Za minulý rok bolo otestovaných viac ako 17 miliónov zariadení, pričom klony či kópie populárnych modelov tvorili asi 2,64%. V rámci týchto klonov tvorili kópie Samsung zariadení viac ako 36%. Niet pochýb, že Samsung môže v tejto štatistike dominovať aj naďalej. Na čínskom trhu sa totiž predávajú klony modelov Galaxy S9 a S9+, ktoré vznikli na základe únikov, ešte pred oficiálnym predstavením originálneho modelu.

Náš tip
Samsung Galaxy S9 a S9+: Masívny únik špecifikácií a skvelá kamera!

Nevadí vám inšpirácia jednotlivých výrobcov? Čo si myslíte o vytváraní kópií známych modelov a následnom predaji prostredníctvom menej známych výrobcov? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: sammobile

23.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+