MojAndroid

Bez ohľadu na to, či máte vo vrecku vlajkový smartfón alebo model strednej triedy, skôr či neskôr sa môže stať, že sa pokazí. Potom budete nútení rozhodnúť sa, či zariadenie vymeniť alebo ho nechať opraviť. V prípade, že vlastníte telefón značky Samsung, práve ta druhá možnosť bude čoskoro lákavejšia. Novinku priniesol portál Android Police.

Recyklovanie použitých dielov je lacnejšie a ekologickejšie

Dnes za výmenu niektorých komponentov zaplatíte aj stovky eur, preto je často logickejšie investovať do nového modelu. Samsung však plánuje implementovať program ponúkajúci možnosť pri oprave využiť certifikované použité diely namiesto úplne nových komponentov, čím sa znížia náklady za výmenu poškodenej časti zariadenia. Nižšia cena samozrejme nepôjde na úkor kvality. Výrobca chce používať len komponenty, ktoré sa kvalitou vyrovnajú tým novým.

Samsung Galaxy S22 Ultra
Samsung Galaxy S22 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Zatiaľ nie je jasné, či opravy s recyklovanými dielmi bude ponúkať výrobca exkluzívne alebo či bude tieto náhradné diely predávať aj spotrebiteľom. Bližšie podrobnosti by sme sa mohli dozvedieť už v druhej polovici roka, kedy bude program údajne spustený. Správa spoločnosti, ktorá o novinke informuje, však hovorí iba o opravách smartfónov. To znamneá, program sa aspoň zatiaľ nebude týkať iných zariadení značky Samsung, ako sú tablety, notebooky či smart hodinky.

Týmto spôsobom sa Samsung zároveň snaží znížiť negatívny dopad svojho podnikania na životné prostredie. V snahe byť ekologickejší už používa recyklované rybárske siete pri výrobe niektorých dielov pre modely zo série Galaxy S22 a tiež postupne odstraňuje nabíjacie adaptéry z balenia smartfónov. Zároveň predlžuje životnosť svojich zariadení tým, že im ponúka skvelú softvérovú podporu.

Náš tip
Samsung smartfóny dostávajú novú dôležitú aktualizáciu. Je medzi nimi aj ten váš?
13.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+