MojAndroid

Spoločnosť Samsung oznámila, že podľa predbežných odhadov, by sa jej zisk mal vyšplhať na rekordných 7,3 miliardy amerických dolárov. Hospodársky výsledok ťahal najmä predaj zariadení Samsung Galaxy S III a Galaxy Note. Na druhej strane, ešte lepší výsledok ovplyvnil nižší záujem spoločnosti Apple o čipy a displeje spoločnosti Samsung pre svoje zariadenia. Na marketingové aktivity spoločnosť Samsung vynaložila až neuveriteľnú čiastku 2,7 miliardy amerických dolárov.

Ak sa pozrieme na segment mobilných telefónov, Samsung predal 58 miliónov zariadení, z toho len 20 miliónov bol Samsung Galaxy SIII. Ďalším úspešným modelom bol Galaxy Note, ktorý bude nasledovať aj Samsung Galaxy Note II. Predaj sa v najbližších mesiacoch odhaduje na 20 miliónov kusov nového Note II.

Zisky v mobilnej divízii sa ustálili na 4,5 miliardy amerických dolárov, čo predstavuje dvojnásobok rovnakého obdobia. Celkovo mobilná divízia tvorí až dve tretiny zisku spoločnosti Samsung. Tržby by sa pritom mohli vyšplhať až na 46,8 miliardy amerických dolárov.

Oficiálna informácia o hospodárskych výsledkoch spoločnosti Samsung bude predstavená 26. októbra. V najbližších mesiacoch sa očakáva, že rast ešte porastie, no predpoklad je, že v poslednom štvrťroku celkové čísla ovplyvnia výdavky na marketingové aktivity, ktoré by mohli vzrásť o 5-15 percent.

Aktualizované 26.10.2012 (pôvodný článok publikovaný 5.10.2012):

Prevádzkový zisk sa podľa oficiálnych čísiel vyšplhal nakoniec na 7,4 miliardy amerických dolárov. Celkový obrat spoločnosti sa v treťom štvrťroku dostal na 47,5 miliardy amerických dolárov – oproti minulému roku v rovnakom období je to nárast o 91 percent.

Zaujímavý je aj rast počas roku 2012: 1Q – 44,6 miliardy obrat, 2Q – 59 miliárd obrat, 3Q – už spomínaných 47,5 miliardy. Uvidíme, aký bude posledný štvrťrok, ktorý by nám mohol priniesť aj prvé zisky z predaja Galaxy Note 2 a započítané by mohli byť aj patentové spory s Apple.

Zdroj, foto: Reuters,

26.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+