MojAndroid

Dnes je konkurencia na trhu s mobilnými zariadeniami tak veľká, že buď zákazníka presvedčíte čo najnižšou cenou, alebo mu ponúknete to, čo mu nik iný nemôže dať. To je presne prípad Samsungu, ktorého ceny určite nepatrili medzi najnižšie, no svoje vlajkové lode predával zrejme najlepšie spomedzi všetkých výrobcov. Za úspechom môžeme hľadať dizajn alebo čítačku odtlačkov, no jednoznačne veľkým lákadlom bol aj zahnutý displej na modeloch s označením Edge. Tento displej Samsung ešte vylepšil vo svojej aktuálnej vlajkovej lodi Samsung Galaxy S7 Edge, no zdá sa, že stratí svoju exkluzivitu. Podľa najnovších správ totižto spoločnosť začne predávať zahnuté displeje aj svojim konkurentom.

BlackBerry-Priv-6

Náš tip
RECENZIA Blackberry Priv: Perfektný Android s klávesnicou, ktorý ale prišiel neskoro

Samsung vraj bude predávať rovnaký displej, aký používa v modeli Samsung Galaxy S7 Edge spoločnostiam Huawei, Xiaomi a Vivo. Zahnutý displej sme mohli vidieť už minulý rok aj v modeli Blackberry Priv, pričom práve displej je podľa nás jednou z najväčších výhod tohto zariadenia. Samsung však s displejom nebude predávať aj svoje softvérové riešenie pre jeho ovládanie. Bočné menu si tak každý z výrobcov bude musieť vytvoriť sám. Pre samotných používateľov to je však dobrá správa, pretože sa na trhu objaví viacero verzií “bočného displeja” a všetky spoločnosti to bude tlačiť do ďalšieho vývoja tejto softvérovej súčasti. Čo nás na celej veci však teší viac, je fakt, že zariadenia so zahnutým displejom by čoskoro mohli ponúkať aj Huawei alebo Xiami. A práve tie sú známe svojou agresívnou cenovou politikou, ktorá by mohla spojiť exkluzivitu s nízkou cenou. Priali by ste si aj vy Xiaomi Mi 6 so zahnutým displejom a cenovkou na úrovni 300 EUR?

Zdroj: Phandroid

 

1.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+