MojAndroid

Nie je žiadnym tajomstvom, že displeje na vlajkových lodiach spoločnosti Samsung patria medzi tie najlepšie na svete. AMOLED technológia sa v priebehu rokov zdokonalila a chyby, ktoré mala v minulosti, sú dnes už odstránené alebo aspoň zredukované na minimum. Aj preto patria Samsung smartfóny v posledných rokoch medzi zariadenia so skutočne najkrajšími displejmi. Podľa DisplayMate posúva nová generácia Samsung Galaxy S7 úroveň displejov znovu ďalej a je ešte lepšia, ako Galaxy S6 či Galaxy Note 5.

Samsung Galaxy S7

Hoci vo väčšine smerov je displej rovnaký s tými, aké sme videli na vlaňajších high-end telefónoch výrobcu, v niečom je predsa len lepší. DisplayMate uvádza, že pri teste bola nameraná hodnota jasu až 855 nitov, čo je najviac, akú kedy pri smartfónoch spoločnosť videla. Okrem toho vraj telefón boduje aj so skvelo zvládnutým režimom automatického jasu, ktorý je podľa spoločnosti prvým telefónom, kde funguje automatický jas tak, ako fungovať má.

Väčší brat Samsung Galaxy S7 edge má, samozrejme, displej v mnohých smeroch podobný, no líši sa najmä zahnutou časťou, ktorá je veľmi špecifická. Výsledok testu by sme mohli ale interpretovať aj tak, že ak chcete nový smartfón a kvalita displeja je pre vás prioritou, nespravíte chybu ani pri jednom z nových smartfónov od Samsungu.

Zdroj: Samsung via SamMobile

24.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+