MojAndroid

Spoločnosť Samsung bola prvá, ktorá priniesla na globálny trh skladacie smartfóny s flexibilnými displejmi. Doteraz však ponúka len dva typy tvarov skladacích smartfónov. Podľa portálu TalkAndroid však pracuje aj na smartfóne s rozkladacím displejom.

Nový patent prispeje k odolnosti skladacích zariadení

Spoločnosť Samsung momentálne na trhu ponúka skladacie smartfóny v tvare knihy (Samsung Galaxy Z Fold5) a v tvare “véčka” (Samsung Galaxy Z Flip5). Nový patent však ukazuje, že by sa k nim v budúcnosti mohol pridať aj smartfón s roztiahnuteľným displejom.

recenzia Samsung Galaxy Z Flip5
Zariadenie pripomína v zloženom stave Samsung Galaxy Z Flilp5

Patent ukazuje zariadenie, ktoré v zavretom stave pripomína veľkosťou Samsung Galaxy Z Flip5. V podstate smartfón s malým štvorcovým displejom. Zo spodnej časti sa však telo dokáže vysúvať, pričom sa s ním rozťahuje aj displej, ktorý je v spodnej časti zrolovaný. Po roztiahnutí získa používateľ smartfón a displej štandardnej veľkosti.

Patent zároveň rieši problémy bežne spojené s flexibilnými skladacími zariadeniami. Medzi ne patrí zabránenie efektu pruženia v kovových vrstvách posuvných displejov, zmiernenie problémov s praskaním panela (keď je panel displeja stlačený do zakriveného tvaru), a dôraz na zvýšenie celkovej odolnosti voči nárazom.

Ako funguje mechanizmus patentu?

Zariadenie má 3 hlavné časti. Zobrazovací panel s časťami, ktoré umožnia paralelné zarovnanie. Nosný prvok s tromi nosnými časťami vrátane zakrivenej časti, ktorý prispieva k flexibilite a odolnosti displeja. Výplňový člen, ktorý je umiestnený tak, aby pôsobil proti spätnému pruženiu a zvýšil odolnosť proti nárazu.

Samsung patent
Patent Samsungu | Zdroj: Samsung

Tento patent ukazuje významný pokrok vo vývoji technológie flexibilného displeja a používatelia môžu v budúcnosti vďaka nemu očakávať robustnejšie, odolnejšie a všestrannejšie zariadenia. V najbližších mesiacoch sa s ním však asi zatiaľ na trhu nestretneme a zariadenie s ním Samsung predstaví pravdepodobne najskôr až budúci rok.

Náš tip
Recenzia Huawei FreeClip: Slúchadlá s veľmi špecifickou cielovkou
30.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+