MojAndroid

Spoločnosť Samsung je bezpochyby lídrom na trhu skladacích smartfónov s ohybnými displejmi. Podľa portálu AndroidAuthority si chce túto pozíciu upevniť, pretože oficiálne potvrdila ďalšie skladačky pre tento rok.

Nové skladačky budú predstavené v druhej polovici roku

Prémiové modely Samsung Galaxy Z Flip3 5G a Galaxy Z Fold3 5G sú aktuálne najlepšie skladacie telefóny na trhu. Oproti predošlým generáciám prinášajú oveľa odolnejšie displeje, vodotesnosť IPX8 (ako prvé skladacie smartfóny na svete) a v prípade modelu Galaxy Z Fold3 aj podporu pera S Pen.

Samsung Galaxy Z Flip3
Samsung Galaxy Z Flip3 5G | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Každý preto očakáva, že spoločnosť uvedie na trh ich novú generáciu v druhej polovici roku 2022. A spoločnosť Samsung toto očakávanie teraz oficiálne potvrdila vo svojej finančnej správe za prvý štvrťrok 2022. Osobne to oznámil viceprezident mobilnej divízie Samsungu Kim Sung-koo.

Samsung chce pri uvedení noviniek predísť problémom s dodávkami čipov a ďalších komponentov

Kim Sung-koo dodal, že spoločnosť chce urobiť zo svojich skladacích telefónov rovnako úspešnú sériu, ako je tomu v prípade modelov Galaxy S. Momentálne sa zameriava aj na to, aby zaistila, že uvedenie nových skladacích smartfónov nebude ovplyvnené problémami dodávateľského reťazca a ich dodávky nebudú meškať.

Technologické spoločnosti sa posledný rok potykajú s nedostatkom čipov a ďalších komponentov dôležitých pre výrobu nielen mobilných zariadení. Tieto problémy súvisia s viac ako dva roky pandémiou koronavírusu, čo teraz ešte väčšmi prehĺbila ruská invázia na Ukrajine.

Batéria Samsungu Galaxy Z Fold4 | Zdroj: GSMArena.com

Samsung predpokladá, že nová generácia skladacích smartfónov bude mať dvojnásobne predajné čísla než predošlá. V prípade Samsung Galaxy Z Fold4 bola nedávno potvrdená kapacita jeho batérie 4270 mAh. Podľa špekulácií by mal mať aj 108-megapixelový fotoaparát s 3x optickým zoomom. Sklamaním sú správy, že ani v 4. generácia nebude mať S Pen integrovaný v tele.

Náš tip
Ľudia používajú sociálne siete viac, ako by bolo vhodné. Toto sú štatistiky celosvetovo najsťahovanejších aplikácií
29.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+