MojAndroid

V Obchode Play sa nachádza nespočetné množstvo aplikácií a hier. Medzi nimi samozrejme nechýbajú ani populárne sociálne siete. Je fakt, že ľudia na nich strávia denne veľmi veľké množstvo svojho času. Webový portál Android Police sa venoval téme, ktorá hovorí o najsťahovanejších aplikáciách. Na najvyšších miestach sa nie veľmi prekvapivo nachádzajú práve sociálne siete.

Tieto aplikácia máte pravdepodobne nainštalované aj vy

Možno ste si niekedy kládli otázku, či sa medzi vašimi nainštalovanými aplikáciami nachádzajú aj také, ktoré sú aj na väčšine zariadení po celom svete. Stručnou odpoveďou je jednoducho “áno, určite”. V prvej štvrtine aktuálne prebiehajúceho roka používatelia smartfónov stiahli 37 miliárd aplikácií, pričom 28,3 miliárd pochádzalo práve z Google Play. Ide o 1,1-percentný nárast v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Najobľúbenejšou aplikáciou v tomto období je TikTok. Prekračuje až 3,5 miliárd stiahnutí na obidvoch platformách. V Európe a v USA ide pritom o najobľúbenejšieho žrúta času. Zaujímavým poznatkom je, že v najlepšej pätici aplikácií figurujú hlavne aplikácie od vývojárov zo spoločnosti Meta.

Čisto v Google Play je nainštalovanejšou aplikáciou Instagram. Nasleduje Facebook, Tiktok, Shopee a WhatsApp. Telegram, Snapchat, Messenger, WhatsApp Business a Spotify sa potom nachádzajú v top desiatke. Ako ste na to vy? Používate tieto aplikácie pravidelne alebo ako sa povie “iba s mierou”, prípadne vôbec?

Náš tip
Veľké prekvapenie. Google Pixel Watch by mohli prísť až v troch verziách
29.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+