MojAndroid

Keď spoločnosť Apple prišla minulý rok so svojím prvým telefón “bez rámčekov” iPhone X, vyriešil problém so selfie kamerou a senzormi po vzore Essential Phone. Pre senzory mal displej výrez na vrchnej strane. Hneď po predstavení schytal vlnu kritiky od ľudí, ktorým sa podobné riešenie a deformácia displeja nepáčila. Z tohto riešenia si Apple aj jeho hlavný konkurent, juhokórejský gigant Samsung, robili vtipy. Paradoxne sa ale tento trend chytil aj u druhých výrobcov ako Huawei či ASUS a teraz to vyzerá, že sa pridá aj ten, ktorý sa predtým smial. Naznačuje to aspoň jeden z dvoch nových patentov spoločnosti Samsung.

Náš tip
Samsung čelí ďalšej žalobe za zneužitie patentov. Zaplatiť má takmer 3 miliardy USD

Samsung Galaxy X = Apple iPhone X?

Na prvom patente, ktorý si Samsung registroval na čínskom patentovom úrade SIPO 30. marca 2018, môžeme vidieť úplne identický výrez v displeji pre selfie kameru a senzory ako má iPhone X. Ďalej nám potvrdzuje, že Samsung naďalej počíta s 3,5 mm jackom na spodnej strane telefónu. To je pre mnohých jednoznačne plus. Posledným zaujímavým prvkom je absencia skeneru odtlačkov na zadnej strane, kde nájdeme len duálny fotoaparát s bleskom. To naznačuje, že spoločnosť pravdepodobne počíta s nasadením skeneru odtlačkov priamo v displeji. Alebo ho po vzore Applu úplne vynechá?

Displej úplne bez rámčekov aj výrezov?

Druhý patent ide ešte ďalej. Displej zaberá celú prednú plochu telefónu. Nie je jasné, ako má byť vyriešená predná selfie kamera a senzory. Síce dnes existujú aj priehľadné OLED displeje, ale premiestnené týchto prvkov pod vrstvu displeja je asi stále hudba budúcnosti. Do úvahy pripadá aj možnosť úplného vynechania selfie kamery. Druhý patent ale vyzerá len ako hrubý koncept, čomu nasvedčuje jednoduchý fotoaparát bez blesku na zadnej strane.

18.4.2018
Zdroj: AndroidAuthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+