MojAndroid

Patentové spory už roky hýbu mobilným svetom. Dlhé roky trvajúce spory medzi spoločnosťami Nokia a Apple respektíve medzi spoločnosťami Samsung a Apple boli pre verejnosť už štandardnou správou v médiach. Práve juhokórejský výrobca Samsung nedávno prehral spor s čínskym výrobcom Huawei. Súd v Shenzhene rozhodol, že Samsung porušil 2 patenty spoločnosti Huawei súvisiace so 4G technológiou, bude ich musieť prestať používať a vyplatiť konkurentovi 80 miliónov juanov čo je v prepočte 11,6 milióna dolárov. A to by pre Samsung posledné výdavky v súvislosti s patentovými spormi. V USA čelí ďalšej žalobe.

Na texaskom súde bola na juhokórejského giganta podaná žaloba spoločnosťou PACid Technologies v súvislosti s porušenia 3 patentov súvisiacich s rozšifrovaním biometrických údajov. Jedná sa teda o softvérové riešenie napríklad pri rozpoznávaní užívateľa pomocou skeneru odtlačkov. Spoločnosť požaduje 2,82 miliárd dolárov z predaja samsung telefónov, ktoré od roku 2016 túto technológiu údajne zneužívali. Išlo by o 3 doláre za každé predané zariadenie medzi ktoré patria – Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Galaxy S7, Galaxy S7 edge, Galaxy S8 a Galaxy S8+. Firma by v súvislosti s týmito patentmi mohla rozšíriť žalobu aj na LG, Google a Amazon.

16.4.2018
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+