MojAndroid

Spoločnosť Samsung predstavila na vývojárskej konferencii Samsung 2017 svoju víziu otvoreného a prepojeného internetu vecí. Novú stratégiu pre zjednotenie služieb internetu vecí pomocou technológie SmartThings doplní nová generácia hlasového asistenta Bixby 2.0 a pokročilá podpora funkcií rozšírenej reality v ďalších smartfónoch Galaxy.

„V spoločnosti Samsung sa zameriavame na neustále inovácie, aby sme spotrebiteľom mohli ponúkať stále inteligentneie prepojené riešenia. Vďaka našej novej otvorenej platforme pre IoT, inteligentnému ekosystému a podpore rozšírenej reality sme teraz urobili zásadný krok dopredu,“ uviedol DJ Koh, prezident divízie Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics.

Náš tip
Samsung Gear Fit 2 Pro – Potešenie športovať | RECENZIA

Novinky v rámci ekosystému Samsung

Samsung taktiež predstavil projekt Ambience. Ide o malý čip, ktoje možné pripevniť k širokej škále predmetov. Umožní tak ich bezproblémové pripojenie a integráciu s všadeprítomným hlasovým asistentom Bixby.

Vďaka rozsiahlej otvorenej spolupráci s našimi obchodnými partnermi a vývojármi otvárame dvere rozšírenému ekosystému prepojených a inteligentných služieb, ktoré zjednodušia a obohatia každodenný život našich zákazníkov,“ – pokračoval DJ Koh.

Samsung prepája svoje súčasné služby v oblasti IoT – SmartThings, Samsung Connect a ARTIK – do jednej spoločnej platformy pre IoT: SmartThings Cloud. Tá sa stane jediným centrálnym zdrojom spolu s početným množstvom funkcií. Vďaka SmartThings Cloud získajú vývojári prístup k jednému cloudovému API určenému pre všetky výrobky podporujúce štandard SmartThings. 

Bixby a virtuálna realita

Hlasový asistent Bixby 2.0 bude dostupný na rade Samsung zariadení. Pôjde o produkty vrátane Smart televízorov Samsung a chladničke Samsung Family Hub Refrigerator. Bixby tak bude stáť v samom centre spotrebiteľského inteligentného ekosystému. Vývojový balík Bixby bude dostupný vybraným vývojárom a to prostredníctvom uzavretého beta programu. Všeobecne dostupnou technológiou sa stane v blízkej budúcnosti.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 8: To najlepšie stojí viac | VIDEORECENZIA

Na základe partnerstva sa spoločnosti Google budú tiež môcť vývojári využívať vývojový balík ARCore. Podpora príde na zariadenia Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+ a Galaxy Note 8. Toto strategické partnerstvo so spoločnosťou Google ponúka vývojárom nové komerčné príležitosti. Okrem toho prináša novú platformu, ktorá zákazníkom ponúka pre nich zatiaľ nepoznaný level zážitkov.

Zdroj: tlačová správa

27.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+