MojAndroid

Do oficiálneho vydania najnovšieho operačného systému Android 14 nám ešte nejaký čas chýba, no majitelia telefónov série Samsung Galaxy S23 ho môžu skúšať už teraz. Výrobca totiž zverejnil prvú verejnú beta verziu tohto systému spoločne s najnovšou nadstavbou One UI 6.

Na sociálnej sieti X (Twitter) sa už začínajú objavovať prvé snímky obrazovky z nového systému, používatelia už dostali možnosť sťahovať a inštalovať. Aktualizácia je dostupná v USA, Nemecku a Kórei. Ohľadom dostupnosti na Slovensku nie sú zatiaľ žiadne informácie.

galaxy s23 android 14
Aktualizácia je dostupná v Nemecku | Zdroj: X

Pripomíname, že ak nepatríte medzi skúsenejších používateľov, inštaláciu beta verzie neodporúčame. Systém ešte nie je doladený a je pravdepodobné, že bude obsahovať množstvo chýb. Práve na to slúži beta verzia, aby sa tieto chyby našli a opravili. Ak patríte medzi skúsenejších používateľov a nový systém chcete vyskúšať, určite budete vedieť, ako sa k nemu dostanete.

Dostupnosť je zatiaľ obmedzená len na sériu Galaxy S23, najnovšie skladacie smartfóny zatiaľ túto možnosť nemajú, rovnako ani tie minuloročné. S najväčšou pravdepodobnosťou bude séria Galaxy S23 aj prvou, ktorá dostane hotovú plnohodnotnú aktualizáciu. Kedy sa tak stane, si zatiaľ netrúfame odhadovať.

Majitelia Samsungov budú môcť onedlho vyskúšať Android 14 a One UI 6

8.8.2023

Samsung je v aktualizovaní svojich smartfónov jednoznačnou jednotkou na trhu, čo sa týka Android zariadení. Vlajkové modely a vybrané zariadenia strednej triedy majú dokonca sľúbené až 4 aktualizácie operačného systému a 5 rokov bezpečnostných aktualizácií.

Okrem dĺžky podpory sa môže výrobca pochváliť aj rýchlosťou, akou aktualizuje svoje modely. Teraz, podľa informácií portálu 9to5google, Samsung nechtiac zverejnil informáciu o tom, kedy príde najnovšia nadstavba One UI 6 v beta verzii pre sériu Galaxy S23. Tá bude prvá, na ktorej bude možné nadstavbu skúšať.

Android 14 a One UI 6 v podaní Samsungu

Zaujímavé je samozrejme aj to, že nadstavba bude bežať na ešte nepredstavenom systéme Android 14, takže používatelia, ktorí sa rozhodnú testovať, získajú prístup aj k tomuto systému. Čo sa týka dostupnosti, tá bude spočiatku v USA, v Kórei a v Nemecku. Neskôr sa rozšíri aj na ďalšie trhy, chýbať by nemal ani slovenský.

Samsung Galaxy S23 Ultra - 1
Samsung Galaxy S23 Ultra

Informácia bola zverejnená priamo na oficiálnych nemeckých stránkach výrobcu, no neskôr bola stiahnutá. Momentálne už informácia dostupná nie je. V každom prípade, aktualizácia bude dostupná už v auguste. Presný dátum zatiaľ nepoznáme.

Veľké funkčné či dizajnové novinky však nečakajte. Nadstavba je už teraz dostatočne vyladená a funkčná. Avšak novinky samozrejme prídu. Zmenia sa rýchle nastavenia, ktoré po vyrolovaní ponúknu väčšie ikony a trochu iný dizajn. Pri posuvníku jasu displeja pribudnú aj rýchle tlačidlá na aktivovanie režimu šetrenia očí či tmavého režimu.

Samsung Galaxy Z Flip5 displej
Samsung Galaxy Z Flip5

Vyzerá to tak, že zmenou prejde aj samotné vysunutie lišty, možné to bude potiahnutím prsta z pravej hornej časti obrazovky nadol. Z ľavej sa používateľ dostane do notifikácií. Podobne to teraz má vyriešená napríklad nadstavba MIUI od Xiaomi či iOS od Apple.

Prví testujúci už v auguste

Noviniek bude samozrejme viac, no na ich finálny súčet si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Na Slovensku sa tiež určite nájdu používatelia, ktorí budú chcieť novú nadstavbu a systém vyskúšať ešte pred ich oficiálnym uvedením na trh.

Pripomíname, že ako prvé budú aktualizované Pixely, a to ihneď v deň oznámenia Androidu 14. Samsung by mal svoje modely začať aktualizovať na finálnu verziu v čo najkratšom čase.

Náš tip
Skladacie novinky a príslušenstvo priamo z Kórey
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
11.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+