MojAndroid

Významnú časť príjmov juhokórejskej spoločnosti Samsung už dlhé roky tvorí výroba a predaj súčiastok do zariadení konkurenčných výrobcov. Dominuje hlavne na trhu pamäťových čipov a jeho displeje využíva aj americká spoločnosť Apple. Na trhu snímačov pre fotoaparáty smartfónov je síce jedničkou japonské Sony, ale aj Samsung ponúka ostatným výrobcom vlastné snímače značky ISOCELL. Tie teraz podľa portálu GSMarena rozšíril o nové typy, ktoré sa pýšia rozlíšením 108 megapixelov, 64 megapixelov alebo 48 megapixelov.

Samsung ISOCELL Plus snímače

ISOCELL HM2

Nový ISOCELL HM2 je už tretím snímačom Samsungu s rozlíšením 108 megapixelov. Podobne ako predchodca HM1 aj on využíva technológiu, ktorá spojí 9 pixelov do jedného a výsledkom je svetlejšia fotografia s rozlíšením 12 megapixelov. Snímač podporuje aj 3x bezstratový zoom. Opäť tu máme automatické ostrenie Super-PD a podporu natáčania 4K videí pri frekvencii 120 fps. Jediný rozdiel oproti predchodcovi je teda vo veľkosti senzoru, ktorý je menší. Konkrétne má veľkosť 1/1,52 palcov oproti 1/1,33 palcom u HM1.

ISOCELL GW3

ISOCELL GW3 odpovedá veľkosťou 48-megapixelovým snímačom s pixelmi o veľkosti 0,8 µm, ale ponúka rozlíšenie 64 megapixelov. Veľkosť senzoru je 1/1,97 palca. Technológia Tetracell  spojí 4 pixely do jedného a spolu so Smart-ISO vytvorí svetlejšiu snímku. Snímač dokáže natáčať 4K videá pri frekvencii 30 fps a podporuje aj elektronickú stabilizáciu obrazu(EIS).

ISOCELL GM5

ISOCELL GM5 môže byť využitý ako sekundárny ultraširokouhlý alebo telefoto snímač. Pri širokouhlom režime má rozlíšenie 48 megapixelov. Dokáže pri ňom natáčať 4K videá pri frekvencii 120 fps alebo 1080p videá pri frekvencii 480 fps. V telefoto režime je možné natáčať 4K videá pri frekvencii 60 fps. Podporuje aj nový typ vysokého dynamického rozsahu tzv. rozložené HDR. To v spolupráci s technológiou Tetracell pošle do obrazového procesoru tri typy expozície – dlhú, strednú a krátku. Podľa Samsung je táto metóda HDR rýchlejšia a efektívnejšia.

ISOCELL JD1

ISOCELL JD1 je 32-megapixelový snímač, ktorý je určený výhradne pre selfie fotoaparát. Môže byť uložený nielen v diere displeja, ale aj vo výsuvnom mechanizme. Veľkosťou odpovedá 16-megapixelovým snímačom s pixelmi o veľkosti 1 µm. Podobne ako GM5 aj on podporuje tzv. rozložené HDR.

Samsung ISOCELL 2.0 porovnanie

Samsung chystá aj novú technológiu ISOCELL 2.0

Snímače ISOCELL HM2, GW3 a JD1 sú už v masovej výrobe. ISOCELL GM5 bol zatiaľ výrobcom len ponúknutý. Všetky štyri snímače využívajú technológiu ISOCELL Plus. Koncom roka chce Samsung prestaviť technológiu ISOCELL 2.0, ktorá má ponúknuť o 12 % vyššiu citlivosť na svetlo než ISOCELL Plus. ISOCELL Plus už predtým priniesol o 15 % vyššiu citlivosť oproti základnej technológii ISOCELL.

Náš tip
Najlepšie slovenské Android aplikácie za mesiac 9/2020

 

16.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+