MojAndroid

Youtube začína vysielať už aj v HDR režime (High Dynamic Range). Podporu pre túto obrazovú technológiu oznámil dnes a určená je pre všetkých majiteľov kompatibilných TV, ktoré vedia s HDR formátom pracovať. Google túto novinku na Youtube sprístupnil až teraz najmä z toho dôvodu, že HDR sa začalo viac štandardizovať a používať až v poslednom období.

Vďaka nemu sú videa v porovnaní s klasickými HD a UHD televízormi kontrastnejšie, farebné bohatšie a jasnejšie. Vyšší dynamický kontrast umožňuje dostať z obrazu maximum aj v tmavých scénach. Detaily pri týchto typoch TV sú v porovnaní s klasickými technológiami oveľa vyššie. Youtube na zavedení HDR spolupracoval s viacerými Youtubermi, ktorí si pre štart novinky pripravili už aj prvý kompatibilný video obsah. Ten sa bude postupne rozširovať, takže ak máte TV podporujúci HDR, máte sa na čo tešiť.

Zdroj: engadget
8.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+