MojAndroid

Téma batérií v mobilných telefónoch je stále veľmi dôležitá. Už dlhé roky sa hovorí o nových prelomových technológiách, vďaka ktorým by sa výdrž smartfónov mohla predĺžiť. Pravdou však je, že bežný dnešný smartfón vydrží maximálne jeden deň používania.

Príďte na Salón Elektromobilov 2022 do Bratislavy. Pripravené sú prednášky, súťaže, testovacie jazdy a omnoho viac. Vstup je zdarma

Výrobcovia sa snažia problém slabej výdrže čiastočne vyriešiť rýchlejším nabíjaním. Je síce príjemné, že energiu je možné dobiť vo veľmi krátkom čase, no čo ak pri sebe nabíjačku nemáte? Portál Sammobile teraz informoval o tom, že Samsung vyvíja nový typ batérií pre smartfóny.

Samsung už má skúsenosti s výrobou batérií pre elektromobily. Tie by mohol teraz zúžitkovať pri vývoji akumulátorov pre mobilné zariadenia. Spoločnosť údajne plánuje využiť technológiu skladania batérií, ktorá sa využíva pri elektromobiloch, vďaka čomu by bolo možné dosiahnuť ich vyššiu kapacitu v smartfónoch.

Samsung Galaxy S22 Ultra
Samsung Galaxy S22 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Momentálne batérie v smartfónoch využívajú takzvaný “plochý dizajn.” Prechod na nový dizajn by mohol zvýšiť kapacitu minimálne o 10 percent. To by znamenalo, že napríklad taký Samsung Galaxy S22 Ultra, ktorý obsahuje akumulátor s kapacitou 5000 mAh, by mohol mať kapacitu minimálne 5500 mAh, a to bez nutnosti zmeny dizajnu.

Lacné to určite nebude

Vývoj nového typu batérií je vždy nákladný proces. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že je to jednoduché. Veď tieto batérie sa už predsa používajú v elektromobiloch. Avšak také jednoduché to predsalen nie je.

samsung nova technologia baterii
Zdroj: Sammobile

Výrobu týchto batérií pre smartfóny spoločnosť plánuje zahájiť vo svojej fabrike v Cheonan, ktorá sa nachádza v hlavnom meste Južnej Kórey. Na to, aby boli výrobné linky schopné začať vyrábať, je potrebné nové vybavenie, ktoré je špeciálne určené na výrobu tohto typu batérií. Odhaduje sa, že tieto vylepšenia Samsung vyjdú na približne 85 miliónov dolárov.

Časový rámec, kedy by sa nové batérie mohli reálne začať používať v smartfónoch, zatiaľ neexistuje. Avšak zdroje hovoria, že by sa tak mohlo stať už s príchodom série Galaxy S23, ktorej sa dočkáme na začiatku budúceho roka. Túto informáciu však berieme s rezervou.

Náš tip
DUEL | Xiaomi 12 vs Samsung Galaxy S22: Pre ktorý sa rozhodnúť?
21.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+