MojAndroid

Spoločnosť Samsung je známa tým, že poskytuje pre svoje Android telefóny veľa vlastných aplikácií, ktoré sú bezplatnými alternatívami k zabehnutým aplikáciám napríklad od Google. Tento raz do obchodu Google Play a aj vlastného obchodu Galaxy Apps vypustila aplikáciu Samsung Max, ktorá má používateľom zabezpečiť ušetrenie mobilných dát a taktiež bezpečnosť. Že je vám názov aplikácie a jej popis povedomý? Máte pravdu. Jedná sa o staršiu aplikáciu Opera Max v novom kabáte.

Náš tip
Opera Max 3.0: Nové UI, vlastná webová Facebook aplikácia a tipy na šetrenie dát

Tvorcovia Opery Max minulý rok oznámili, že končia s jej vývojom. Vyzeralo to, že Opera Max končí, ale nakoniec ju prevzala spoločnosť Samsung. Tá ju teraz predstavila pod názvom Samsung Max a má dve hlavné funkcie. V prvom rade zníži spotrebu mobilných dát bez toho, aby to ovplyvnilo užívateľský komfort. Aplikácia skomprimuje internetové stránky, fotografie a ďalší obsah, ku ktorému pristupujete cez mobilný prehliadač. Upozorní tiež na aplikácie, ktoré neúmerne spotrebúvajú mobilné dáta. Druhou úlohou je šifrovanie údajov, ktoré prenášate cez nezabezpečené WiFi siete. Samsung Max je dostupná pre telefóny rady Galaxy A a Galaxy J, ale funguje aj na iných Samsung telefónoch (napr. rada Galaxy Note).

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

24.2.2018
Zdroj: GSM Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+