MojAndroid

Samsung je najväčším výrobcom smartfónov na svete, s čím prichádza aj veľká miera zodpovednosti a očakávania. Používatelia si počas posledných rokov obľúbili používateľskú nadstavbu One UI, ktorá operačnému systému Android prináša nový vzhľad a hlavne množstvo užitočných funkcionalít. Nadstavba je jedným z dôvodov, prečo majú používatelia radi smartfóny Samsung ako také.

Mohlo by vás zaujímať:

Novinka, na ktorú upozornil portál Sammobile, sa týka súborov. Či už obrázkov, zvukov, videí a podobne. Určite viete, že ak nejaký súbor vymažete, nie je kompletne odstránený, ale presunie sa do koša. To môže byť celkom otravné, pretože väčšina používateľov chce vymazaním súboru dosiahnuť to, aby sa v smartfóne už nenachádzal.

Už žiadny kôš

V súvislosti s týmto má pre vás Samsung jednu skrytú funkcionalitu priamo v predinštalovanej aplikácii Súbory. Obsah je tu možné mazať jedným ťahom bez toho, aby sa ukladal najskôr do koša. To znamená, že je natrvalo odstránený. Funkcionalita sa nachádza v najnovšej verzii aplikácie s označením 15.0.04.5, v ktorej môžete nájsť skryté menu MyFiles Labs. V tejto časti si stačí aktivovať možnosť trvalého odstránenia a hotovo. Aktivácia povolí novú možnosť v kontextovej ponuke pri odstraňovaní súborov, ktorou je práve trvalé odstránenie bez presunu do koša.

samsung kos
Zdroj: Sammobile

Pamätajte, že nová funkcionalita je dostupná len vo verzii 15.0.04.5 aplikácie Súbory. Ak ju ešte nemáte aktualizovanú, najnovšia verzia by mala byť dostupná nielen v obchode Google Play, skúste sa pozrieť aj do Galaxy Store. Alternatívou je jej stiahnutie vo forme inštalačného APK súboru, no túto možnosť z hľadiska bezpečnosti veľmi neodporúčame.

Náš tip
Staršie Samsungy majú problém s nadmerným vybíjaním batérie. Deje sa tak po aktualizácii
10.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+