MojAndroid

Trh s vysávačmi je obrovský a to isté platí aj pre samostatný segment tyčových vysávačov. Zákazník si môže zvoliť základný lacný model, ale aj maximálne vybavený vysávač za vyššiu cenu. Samsung Jet 70 Easy s cenovkou 459 eur patrí niekam do stredu. Vysávač sme testovali aj s voliteľnou vysýpacou stanicou v hodnote okolo 169 eur. Celková cena tohto konkrétneho vysávača sa tak vyšplhala na 628 €.

Samsung Jet 70 Easy: Špecifikácie

Rozmery a hmotnosť vysávača 250 x 1123 x 215 mm / 2,57 kg
Objem nádoby na prach 0,8 l
Sací výkon 150 W
Výdrž batérie 40 min – režim min
20 min – režim mid
5 min – režim max
Hladina hluku 86 dB
Filter päťvrstvový filtračný systém, umývateľný
Šírka hubice 250 mm
Displej áno

Čo sa nachádza v balení?

Samotné balenie nepatrí medzi najchudobnejšie, no nie je ani veľmi rozsiahle. Nájdete tu všetko potrebné. Okrem samotného vysávača sa v balení nachádza kefa Soft Action, kombinovaný nadstavec, predlžovací štrbinový nadstavec, batéria a nabíjačka s možnosťou pripevnenia k stene. Balenie vysýpacej stanice obsahuje aj nádobu na prach a dve vrecká. K vysávaču vrecká dodávané nie sú, keďže je bezvreckový.

Obsah balenia | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ľahký a šikovný

Samsung Jet 70 Easy patrí rozhodne medzi atraktívnejšie vysávače. Hlavnou myšlienkou pri jeho navrhovaní bol určite minimalizmus. Jednoduché tvary sú príjemné a vysávač ako celok pôsobí diazjnovo konzistentne. Hneď na začiatku ma prekvapila jeho relatívne nízka hmotnosť len 2,57 kg. Tento údaj je bez kefy a nadstavca.

Samsung Jet 70 Easy
Samsung Jet 70 Easy je ľahký a atraktívny | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Rukoväť pekne sadne do ruky, pričom ukazovák má svoje vlastné miesto. Držanie je vďaka tomu a nízkej hmotnosti maximálne pohodlné. To platí aj pre pripájanie príslušenstva. Stačí len zasunúť, nič viac. Odpájanie je potom riešené tak, že je potrebné najskôr stlačiť tlačidlo a jednotlivé súčasti vytiahnuť. Jednoduchšie to snáď ani nejde.

Vysávanie

Postupne prechádzam k tomu najdôležitejšiemu, čím je samotné vysávanie. K dispozícii sú tri výkonnostné režimy. Používať ich budete v závislosti od toho, akú saciu silu potrebujete. Ten maximálny je nielenže poriadne výkonný, ale aj hlučný. Ja som väčšinou skončil pri zlatej strednej ceste.

Práve tento režim mi vyhovoval najviac. Na jedno nabitie dokáže vysávať 20 minút, hladina hluku je na znesiteľnej úrovni a výkon je stále postačujúci aj na väčšiu špinu. Tento vysávač naozaj ťahá neuveriteľne. Keď už som pri hluku, ten je celkom príjemný. Nie je to taký klasický bzučiak, ale ide na to pekne zľahka. Ťažko hľadám to správne slovo, zvuk je taký hladký, futuristický.

  • Vysávač má aj štvrtý režim, ktorý je určený pre mopovanie. Ten je možné aktivovať len po dokúpení špeciálnej hlavice, ktorá je určené na mopovanie. Stojí okolo 160 eur.
Batéria na spodku, hore nádoba na prach | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Bez problémov môžete využiť aj režim najnižšieho výkonu, ktorý sa vám odmení výdržou až 40 minút. Nie je tu len tak pre okrasu, povysáva veľmi slušne. Nečistota je do vnútra ťahaná nielen samotnou sacou silou, ale aj rotujúcou kefou, ktorá nie je len taká obyčajná.

Jej najväčšou výhodou je, že je prakticky bezúdržbová. Vlasy prakticky vôbec nezachytáva. A ak sa tak stane, nemusíte ich horko-ťažko vyťahovať. Vysávač sa o to postará sám, namotané vlasy na kefe sa automaticky preseknú. Reálne zachytených ich tak zostane úplné minimum a už nikdy ich nebude viac.

Samsung Jet 70 Easy
Takto vyzerá kefa | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Sacia hlavica, v ktorej sa kefa nachádza, ponúka ešte jednu skvelú vlastnosť, ktorou je veľmi dobrý systém otáčania. S vysávačom sa tak veľmi dobre manévruje. Počas testovania som si uvedomil, že si vysávanie vlastne užívam. Nemám problém dostať sa pod nízky nábytok, vysávanie medzi stoličkami a stolom nebolo nikdy jednoduchšie.

Ďalšie testy vysávačov:

O všetkom dôležitom som informovaný prostredníctvom jednoduchého LED displeja. Vidím tu aktuálne nastavený výkon, ale aj rôzne chybové hlášky. Najčastejšie tá, že mi chýba nádoba na nečistoty. Párkrát sa mi stalo, že som sa pozabudol a chcel vysávať bez nej, no vysávač mi to našťastie nedovolil.

Pokiaľ patríte medzi tých, ktorí vysávajú dlhšie ako 40 minút a obávate sa výdrže, mám pre vás dobrú správu. Keďže je batéria používateľsky vymeniteľná, môžete si jednoducho kúpiť pokojne aj ďalšie dve, ktoré môžu nabité čakať na to, kedy ich budete potrebovať.

Vľavo batéria, vpravo nabíjačka s možnosťou upevnenia na stenu | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nabíjať je možné buď klasicky pomocou adaptéra, prípadne prostredníctvom nabíjacej stanice upevniteľnej na stenu. V balení k nej dostanete aj základný set na jej upevnenie. Prijal by som aj nejaký systém nalepenia, keďže nie každému sa chce do steny vŕtať. Nabíjacia stanica funguje zároveň aj ako držiak na príslušenstvo – predlžovací štrbinový nadstavec a kombinovaný nadstavec. Pripevníte ich k nej úplne rovnakým spôsobom ako k vysávaču.

Samsung Jet 70 Easy
K nabíjačke je jednoducho možné pripojiť nadstavce | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Batériu je možné nabíjať aj samostatne, bez nutnosti mať ju vloženú vo vysávači. Stačí ju vybrať a vložiť do nabíjacej stanice, ktorú máte upevnenú na stene.

O vysypávanie prachu sa vôbec nemusíte starať

Samsung sa pri navrhovaní tohto vysávača sústredil vo veľkej miere na čistotu a to, aby sa do ovzdušia opäť nedostávali povysávané prachové častice. Už v samotnom vysávači je 5-vrstvový filtračný systém, ktorý von nepustí prakticky nič. Filter je navyše umývateľný a kompletne ho upchať je priam nadľudský výkon.

Samsung Jet 70 Easy
Vysýpacia stanica | Zdroj: MIroslav Schwamberg

Konkurenčné bezvreckové vysávače fungujú na klasickom princípe. Keď je nádobka na prach plná, jednoducho ju vysypete. Každý, kto to už niekedy robil, potvrdí, že vysypávať sa snaží čo najopatrnejšie, pretože prach pri vysypávaní lieta všade naokolo. S vysypávacou stanicou tento problém odpadá.

Stanica obsahuje vrecko, ktoré sa postupne napĺňa. Keď je plné, stačí ho jednoducho vymeniť za nové. Samotný proces vyprázdňovania vysávača do stanice je zvládnutý veľmi dobre. Samsung sa chváli, že aj v tomto prípade je filtrácia zvládnutá na jednotku. A mne nezostáva nič iné, len s týmto tvrdením súhlasiť. Nikde ani len náznak prachu.

Samsung Jet 70 Easy
Takto jednoducho sa vysype | Zdroj: Miroslav Schwamberg

A ako to celé funguje? Veľmi jednoducho. Nádobu na prach stačí odňať z vysávača, otvoriť dvierka na vysypávacej stanici a vložiť ju dnu. vyprázdňovací proces začne automaticky a trvá približne 10 sekúnd. Prerušiť ho môžete hocikedy na to určeným tlačidlom. Všetko je to výborné, až na to, že vysypávanie je poriadne hlučné. V nočných hodinách by som tento úkon radšej nerobil, susedom by sa to nemuselo páčiť.

Samsung Jet 70 Easy: Záverečné hodnotenie

Vysávač Samsung Jet 70 Easy má všetko to, čo od poriadneho vysávača potrebujete. Začína to nízkou hmotnosťou a kvalitným spracovaním, pokračuje skvelým filtračným systémom, kefou, ktorá nenamotáva vlasy či dobre vymyslenou nabíjacou stanicou. Čerešničkou na torte je príplatková vysypávacia stanica, vďaka ktorej sa už nemusíte obávať prachu všade naokolo. Filtračný systém zachytí až 99,999 % pevných častí.

Samsung Jet 70 Easy
Samsung Jet 70 Easy | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Tento vysávač rozhodne odporúčam. Má síce niekoľko menších nedostatkov, no sú to len drobnosti. Skvelé vlastnosti výrazne prevažujú.

Plusy

  • kvalitné vysávanie, vysoký výkon
  • kefa nenamotáva vlasy
  • výborný filtračný systém
  • voliteľná vysypávacia stanica
  • ľahký a skvele manévrovateľný
  • vymeniteľná batéria s možnosťou nabíjania mimo vysávač

Mínusy

  • nabíjacej stanici chýba možnosť upevnenia prilepením
  • vyššia hlučnosť pri vysypávaní do vysypávacej stanice
29.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+