MojAndroid

O 200 MP senzore sme už počuli dávnejšie. Vedeli sme, že na ňom pracuje juhokórejský gigant Samsung. Teraz sa na stránke news.samsung.com objavila správa o oficiálnom príchode tohto fotografického senzoru pre mobilné telefóny.

Senzor s najmenšími rozmermi jednotlivých pixelov vôbec

ISOCELL HP3 je 200 MP senzor s najmenšími fyzickými rozmermi jednotlivých pixelov. Tie dosahujú len 0,56 mikrometra. Platí, že čím väčšie pixely, tým viac svetla daný senzor pohltí. V tomto prípade však máme k dispozícii obrovské rozlíšenie, takže skladaním viacerých pixelov do jedného dosiahneme väčších výsledných fyzických rozmerov jedného bodu.

ISOCELL HP3
ISOCELL HP3 | Zdroj: GSMArena.com

Spájať sa má štvorica pixelov do jedného o veľkosti 1,12 mikrometra a výsledné snímky budú v 50 MP rozlíšení. V prípade nočných záberov dokáže snímač spojiť až 16 bodov a dosiahnuť tak veľkosť až 2,24 mikrometrov. Výsledný snímky budú v 12,5 MP.

Samsung ISOCELL HP3 predstavuje významný krok vpred

Odkedy sme sa v roku 2019 dočkali prvého 108 MP senzoru, Samsung začal s vyvíjaním ďalších fotoaparátov určených pre mobilné zariadenia s extrémne vysokými rozlíšeniami. Za zmienku stojí aj fakt, že cenou za vysoké rozlíšenie ani v tomto prípade nebude musieť byť telo smartfónu hrubšie. Podľa portálu GSMArena by sme sa mali dočkať aj veľmi rýchlo a spoľahlivo pracujúceho automatického zaostrovania. Samsung ho pomenoval “Super-QDP”.

Samsung ISOCELL HP3 200 MP
ISOCELL HP3 | Zdroj: BlazeTrends.com

Každá štvorica pixelov pritom dokáže zaistiť ideálne podmienky na správne zaostrenie. Ide skutočne o pokročilú technológiu. Senzor ďalej dokáže nahrávať 8K video pri 30 fps a 4K video pri až 120 fps s minimálnou stratou zorného poľa. Výsledné obrázky budú excelovať aj z pohľadu na dynamický rozsah. Takzvaná “Smart-ISO Pro” funkcia zbiera informácie s nastaveným ISO na nízkej, strednej a vysokej úrovni pre zlepšenie HDR.

Nový ISOCELL HP3 je schopný vytvoriť výsledné fotografie s až 14-bitovou farebnou hĺbkou, ktorá značí pre prítomnosť až 4 biliónov farieb. Ide o 64-násobný nárast v porovnaní s ISOCELL HP1, ktorý podporoval 68 miliárd farieb. Novo predstavený senzor by sa mal dostať do smartfónov s masovou produkciou ešte počas tohto roka.

Náš tip
Samsung Wallet: Zabudnite na nosenie fyzických kariet
23.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+