MojAndroid

Hoci Samsung uviedol prvú generáciu svojich inteligentných hodiniek len pred pár mesiacmi, dnes predstavil ich nasledovníka a to hneď v dvoch verziách. Potvrdili sa tak uniknuté informácie a fotografie, o ktorých sme vás informovali včera.

Náš tip
Nové hodinky Samsungu na produktovej fotografii. Prídu dve verzie?

Samsung Gear 2 a Gear 2 Neo

Samsung Gear 2 Neo (naľavo) a Gear 2 (napravo)

Z názvu hodiniek vypadlo označenie “Galaxy” a nefungujú na operačnom systéme Android – Samsung sa namiesto toho rozhodol využiť vlastný OS Tizen. Obe verzie, Gear 2 a Gear 2 Neo, vyzerajú podobne a pribudlo na nich hardvérové tlačidlo Home, Gear Neo však na rozdiel od Gear 2 nemá fotoaparát. Rozdiel je aj v spracovaní, hlavný model je z kovu, zatiaľ čo Neo len z plastu. Vďaka tomu sú však aj ľahšie (55 gramov oproti 68 u Gear 2) a samozrejme, očakáva sa, že budú aj lacnejšie. Výrobca však zatiaľ nezverejnil oficiálne cenu ani jedného z nových modelov.

Gear 2 a Gear 2 b Gear 2 c

Samsung Gear 2

Samsung Gear 2 majú, rovnako ako prvá generácia, 1,63 palcový Super Amoled displej s rozlíšením 320 x 320 bodov, takt dvojjadrového procesora však stúpol z 800 Mhz na 1 GHz. Prinášajú tiež vylepšenú sadu senzorov na monitorovanie telesnej činnosti, ktorá zahŕňa monitor srdcového rytmu. Pribudol tiež infraport na ovládanie domácich spotrebičov. Vnútorné úložisko má kapacitu 4 GB, pamäť RAM zostala zachovaná na úrovni 512 MB, rovnako ako u predchádzajúceho modelu, kapacita batérie mierne klesla z 315 na 300 mAh, čo neznie práve pozitívne, keďže výdrž Galaxy Gear patrila k ich slabinám. Je však možné, že Samsungu sa podarilo hodinky lepšie optimalizovať a zároveň nový operačný systém Tizen môže tiež prispieť k lepšej výdrži. Samsung deklaruje výdrž pri bežnom používaní na úrovni 2 až 3 dní, pri nízkom až 6 dní. Realitu však ukážu až reálne testy.

Gear 2 Neo a Gear 2 Neo b Gear 2 Neo c

Samsung Gear 2 Neo

Obe verzie nových inteligentných hodiniek sú tiež odolné voči vode a prachu a disponujú certifikáciou IP67. Do predaja by sa mali dostať v apríli, cena, ako sme už povedali, ešte nebola potvrdená.

Zdroj: gsmarena.com, androidpolice.com

23.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+