MojAndroid

Samsung sa v posledných rokoch stal jedným z výrobcov, ktorý vďaka úspechu operačného systému Android posilnil svoju pozíciu na trhu. Dokazujú to aj najnovšie čísla z prvého kvartálu tohto roka, ktoré poukazujú na príjmy v hodnote 40 miliárd dolárov a čistý zisk 4,46 miliárd dolárov. Oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka to predstavuje nárast až o 98%. Predaj mobilných zariadení pritom tvoril až 73% všetkých príjmov.

Spoločnosť však nehodlá poľaviť ani v nadchádzajúcom období. S blížiacim sa predstavením vlajkovej lode Samsungu Galaxy SIII 3. mája sa už teraz dá o ňom hovoriť  ako o predajnom trháku. Všetci netrpezlivo čakajú, kedy sa najnovší model smartfónu radu Galaxy dostane do obchodov, ale už teraz zaznamenáva spoločnosť vysoký dopyt po tomto zariadení. To by malo byť podľa slov Samsungu najúspešnejším smartfónom aký kedy vyrobil. Predpokladá sa, že Galaxy SIII bude nasledovať úspech svojho predchodcu Galaxy SII, ktorého predajnosť sa začiatkom roku vyšplhala už na viac ako 20 miliónov predaných kusov. Prekoná Galaxy SIII toto číslo?

Zdroj: phandroid.com

27.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+