MojAndroid

Samsung Galaxy Z Flip5 priniesol najväčšiu evolúciu za posledné roky. Je ňou zrenovovaný predný displej, ktorý je teraz podstatne väčší a dá sa mu nájsť oveľa praktickejšie využitie. Všetky novinky v porovnaní s predošlou generáciou, Samsung Galaxy Z Flip4, nájdete v našom špeciálnom článku. Predvolene externý displej podporuje iba niektoré aplikácie. Je ich však veľmi málo. Ako to napraviť? Existuje jednoduchý spôsob, ako na prednej obrazovke spustiť takmer akúkoľvek mobilnú aplikáciu.

Samsung Galaxy Z Flip5 spustí na prednom displeji aj ďalšie aplikácie

Základom je aplikácia Good Lock, ktorú si potrebujete stiahnuť z Galaxy Store. Po otvorení aplikácie vyhľadajte sekciu s pomenovaním “MultiStar” a stiahnite ju do zariadenia. Následne kliknite na časť s označením “I ♥️ Galaxy Foldable” a zvoľte “Launcher Widget”. Na tejto obrazovke si vyberte jednotlivé aplikácie, ktoré si prajete používať aj z menšieho externého displeja. Nakoniec prejdite do nastavení smartfónu do časti s nastaveniami vonkajšej obrazovky a widget tu povoľte.

Je potrebné ešte zmieniť, že tieto aplikácie nie sú oficiálne prispôsobené na používanie na tomto type zobrazovača. Väčšina z nich bude však fungovať veľmi dobre a dokážu sa prispôsobiť rozmerom prednej obrazovky na telefóne Samsung Galaxy Z Flip5. Keď všetko úspešne stiahnete a nastavíte, na vonkajšom paneli uvidíte ikonku Good Lock. Kliknutím na ňu sa zobrazia všetky aplikácie, ktoré ste si zvolili.

Či už sa rozhodnete pristupovať z tohto displeja do Spotify alebo pôjdete na Instagram, malo by to fungovať až prekvapivo dobre. Je jasné, že niektoré aplikácie bude rozumnejšie používať na hlavnom vnútornom displeji, no je zaujímavé ich vidieť fungovať aj vpredu v uzatvorenom stave zariadenia.

Náš tip
OPPO sa stalo najväčším predajcom smartfónov v Číne

4.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+