MojAndroid

Fotoaparáty tohtoročných vlakových modelov Samsungu v testoch portálu DxOMark príliš neuspeli. Samsung Galaxy S20 Ultra skončil so skóre 122 bodov o viac ako päť miest za konkurenciou a véčkový Galaxy Z Flip dostal za fotoaparát ešte nižšie skóre 105 bodov. Portál DxOMark teraz zverejnil výsledok testu jeho selfie kamery. A ani v tomto prípade nebude spoločnosť Samsung príliš nadšená.

Samsung Galaxy Z Flip

Aké sú špecifikácie selfie kamery Galaxy Z Flip?

Samsung Galaxy Z Flip ponúka podstatne chudšiu zostavu snímačov než séria Galaxy S20. Duálny fotoaparát tvorí 12-megapixelový hlavný stabilizovaný snímač so svetelnosťou f/1.8 a 12-megapixelový ultraširokouhlý snímač. V prípade selfie kamery je to dokonca len 10-megapixelový širokouhlý snímač so svetelnosťou f/2.4, ohniskovou vzdialenosťou 26 milimetrov a veľkosťou pixelov 1,22 µm.

Nechýba jej ale podpora HDR a 4K videá pri frekvencii 30 fps. Pre selfie fotografie samozrejme môžete použiť aj duálny fotoaparát vďaka 1,1-palcovému externému displeju. Pohodlnejšia je ale kombinácia selfie kamery a ohybného vnútorného displeja. A ako teda selfie kamera v teste DxOMark dopadla?

Video selfie kamery je lepšie ako fotografie

Portál DxOMark ocenil selfie kameru Galaxy Z Flip celkovým skóre 83 bodov. To je podstatne menej než získala väčšina tohtoročnej a aj minuloročnej konkurencie. Za fotografie portál udelil skóre 82 bodov. Vyzdvihol hlavne živé a príjemné farby, vo všeobecnosti presnú expozíciu aj pri použití LED blesku a dobré kontrolovaný šum v exteriéroch. Kritizuje ale nízke detaily alebo problém zaostriť veľmi blízku tvár. Problémy s vyvážením bielej farby vedú k neprirodzenej farbe pokožky a rohy fotografií sú často neostré. Najväčší problém je ale zlý bokeh efekt, čo je podstatná vlastnosť pri portrétoch.

Lepšie dopadlo video so skóre 86 bodov. Pozitívom je efektívna stabilizácia a presná expozícia so širokým dynamickým rozsahom. Video má v exteriéroch dobré detaily a narozdiel od fotografií aj dobré podanie tónov pleti. Horšie si ale video poradí pri slabšom svetle. Vtedy stráca detaily a nastupuje viditeľný šum. V interiéroch dochádza aj k chybám vyváženia bielej. Negatívom sú aj artefakty textúr alebo farieb a samozrejme problém zaostriť tvár z veľmi blízkej vzdialenosti.

A aký je náš názor?

Samsung Galaxy Z Flip je v našej redakcii už dlhšiu dobu dôkladne testovaní priamo našim šéfredaktorom. Recenziu tohto prémiového smartfónu aj s hodnotením jeho fotoaparátu a selfie kamery si budete môcť prečítať na našich stránkach v blízkej dobe. Už teraz si ale môžete pozrieť našu ukážku selfie fotografií z tohto inak výborného smartfónu.

Samsung Galaxy Z Flip selfie

Náš tip
Mešká vám vlak? Tieto aplikácie zistia, kedy dorazí
6.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+